Lietuvoje

2016.12.13 14:47

Vyriausybės kanclere skiriama M. Dargužaitė

BNS, 15min.lt2016.12.13 14:47

Naujosios Sauliaus Skvernelio vadovaujamos vyriausybės kanclere skiriama buvusi užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė.

S. Skvernelis BNS patvirtino, kad M. Dargužaitė vyriausybės kanclerės pareigas pradės eiti nuo trečiadienio. Anot jo, vienas pirmųjų ir svarbiausių darbų jo komandai bus viešojo sektoriaus pertvarka.

„Vertinu M. Dargužaitės tarptautinę patirtį ir parodytus veiklos rezultatus, pertvarkant „Investuok Lietuvoje“, kuri tapo viena efektyviausių agentūrų viešajame sektoriuje. Tikiu, kad darbuodamiesi drauge galime viešąjį sektorių paversti efektyvesniu, greitesniu ir į tikslą orientuotu pagalbininku tiek dirbantiesiems, tiek darbo vietas kuriantiesiems. Be to, jei kalbame apie poreikį susigrąžinti išvykusius gabius ir kvalifikuotus mūsų žmones, būtent M. Dargužaitės su jos įspūdinga tarptautine karjera prisijungimas prie mūsų vyriausybės komandos parodo, kad Lietuvą galima ir būtina kurti čia, Lietuvoje“, – komentare BNS sakė premjeras.

Naujosios Sauliaus Skvernelio vadovaujamos vyriausybės kanclere paskirta buvusi užsienio investicijų skatinimo agentūros „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė sako, kad pirmieji jos darbai bus biurokratijos mažinimas, didesnis Vyriausybės veiklos skaidrumas, taip pat valstybės valdomų įmonių veiklos efektyvumo didinimas.

„Apie konkrečius planus dabar dar per anksti kalbėti, bet manau, kad pagrindines kryptis, ką reikia daryti, tikrai žinome. Pirmas prioritetas būtų užtikrinti, kad pati Vyriausybė dirbtų kaip viena komanda, siekdama bendrų tikslų, ir kad darbas būtų orientuotas į rezultatą. Taip pat, kad darbo kokybė pagerėtų, kad būtų mažinama biurokratija, efektyvinami darbo procesai. Kitas svarbus prioritetas yra skaidresnis vyriausybės valdymas ir apskritai valstybinių institucijų valdymas, įtraukiant visas reikalingas šalis jau diskusijų lygyje, kad priimami sprendimai būtų iš anksto aptarti su visomis šalimis, kad visi dirbtume bendromis pastangomis“, – BNS sakė M. Dargužaitė.

Socialiniame tinkle „Facebook“ parašė M. Dargužaitė anksčiau paskelbė padariusi svarbų sprendimą.

„Džiaugiuosi, kad vėl teks dirbti su labai motyvuota ir gabia žmonių komanda! Kartu skaidrinsime ir efektyvinsime Lietuvos viešąjį sektorių!“ – rašė M.Dargužaitė.

S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad vyriausybės kanceliarijai keliamas uždavinys – tapti „proaktyvia viešojo sektoriaus pokyčių koordinatore, besiremiančia objektyviais duomenimis“ ir struktūra, kuri iš esmės įvertina esamų funkcijų bei tam skiriamų lėšų panaudojimo efektyvumą.

„Taip pat siekiame iš esmės pakeisti darbo valstybei įvaizdį, norime kelti viešojo sektoriaus našumą bei darbo kokybę“, – teigė ministras pirmininkas.

M. Dargužaitė pastaruoju metu buvo Danijos investicijų bendrovės „Northern Horizon Capital“ (NHC) valdybos narė. Nuo 2015-ųjų kovo iki gruodžio ji vadovavo Didžiosios Britanijos banko „Barclays“ technologijų centrui Lietuvoje.

2014-ųjų vasarį M.Dargužaitė pasitraukė iš „Investuok Lietuvoje“ generalinės direktorės posto. Tuomet ji tvirtino, kad išsiskyrė jos ir vyriausybės požiūriai.

JAV investicijų banko „Goldman Sachs“ viceprezidente Niujorke dirbusi M. Dargužaitė į Lietuvą grižo tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus kvietimu – ji 2011-ųjų birželį tapo buvusio ūkio ministro Rimanto Žyliaus patarėja ir kuravo valstybės valdomų įmonių efektyvumo didinimo, rizikos kapitalo ir finansų inžinerijos sritis, taip pat patarė ekonomikos ir finansų klausimais.

M. Dargužaitė JAV Midilburio koledže yra įgijusi matematikos ir ekonomikos bakalauro, Prinstono universitete – optimalios veiklos tyrimų ir finansų inžinerijos magistro laipsnį.

Karjerą ji pradėjo 1999-aisiais investicijų banke „Donaldson, Lufkin & Jenrette“ Niujorke, vėliau 7-erius metus dirbo „Goldman Sachs“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.