Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.13 11:18

Opozicija vyriausybės programoje pasigenda konkretumo

ELTA 2016.12.13 11:18

Opozicinių partijų lyderiai vyriausybės programoje pasigenda konkretumo, kaip jie ketina įgyvendinti darbus, taip pat pastebi, kad ministrų nuostatos ne visada sutampa su programinėmis.

„Turbūt pagrindinė problema, su kuria mes susidūrėme, ir su kuria susidūrė ministrai, buvo tai, kad ministrams buvo sudėtinga pritraukti savo ekspertizę, išmanymą, ankstesnes nuostatas, išmanymą prie to, kas parašyta programoje. Aš tikiuosi, kad tai su laiku kokiu nors būdu išsispręs“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis.

TS-LKD, pasak lyderio, labiausiai pasigedo „politinės lyderystės, aiškios krypties ir aiškių darbų įvardijimo“.

„Atsimenu, kai beveik prieš mėnesį balsavome už Seimo prmininką, klausėme, kokie prioritetai, sakė: reikia palaukti premjero. Kai balsavome už premjerą, atrodė, kad išgirsime prioritetus. Premjeras sako: palaukite vyriausybės programos. Vyriausybės programą pamatę pasigedome prioritetų, sužinojome, kad jie bus po trijų mėnesių veiksmų plane. Mes vis dar laukiame“, – kalbėjo G. Landsbergis.

BNS nuotr. „Tvarkiečius“, pasak jų lyderio Remigijaus Žemaitaičio, nuliūdino, kad „beveik 47 proc. prieš rinkimus duotų pažadų“, kaip ir atskirų ministrų pozicijos, skiriasi nuo vyriausybės programos. „Atsirado žodžiai, kaip „sieksime“, „tikėtina“, „galimai“, „planuosime“, „matysime“, „žiūrėsime“, ir po to atsiranda žodis, kad palaukite du mėnesius, mes turėsime veiksmų planą. Norėčiau paklausti, kodėl Vyriausybės programa skiriasi nuo ministrų kalbos žodžių? (...) Deja, tenka apgailestauti ir kartu pasakyti, kad beveik visų ministrų pozicijos skiriasi nuo programos“, – sakė R. Žemaitaitis. Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas irgi pastebėjo valstiečių žaliųjų rinkimų lozungų ir vyriausybės programos neatitikimą. „Iš tikrųjų nesinori taip garsiai šaukti, kaip kolega Remigijus, tačiau sieloje yra vidinių šūksnių ir netikrumų, prisimenant rinkimų kampaniją, lozungus. Iš dalies džiaugiuosi, kad nemaža dalis jų taip ir neatsidūrė vyriausybės programoje, tačiau vis dėlto kai kurie dalykai leidžia turėti abejonių“, – sakė E. Gentvilas. Liberalų vadovas sukritikavo programos nekonkretumą. „Kai kurie ministrai net pasigirdami sako, aš čia sąmoningai pats pridėjau ranką, kad nebūtų konkrečių dalykų. Arba pacituosiu gerb. Bronių Markauską, kuris vienu metu pasakė: „mes sąmoningai nerašėme terminų, kada baigsime grąžinimo, restitucijos dalykus“. Lyg ir norėtųsi, kad programoje, už kurią teks balsuoti, atsirastų tie dalykai, kurie yra kaip vyriausybės pažadas, tikslas ir mums orientyras. Nieko kito nebelieka daryti, tik laukti to priemonių plano, kuris kažkada atsiras, bet supraskite, kad balsuoti mums reikia šiandien“, – sakė E. Gentvilas.

BNS nuotr. Antradienį Seimas, išklausęs Seimo frakcijų ir komitetų nuomones, ketina apsispręsti dėl Sauliaus Skvernelio vadovaujamos septynioliktosios vyriausybės programos. Ji buvo pristatyta Seimui gruodžio 5 d. Seimo statutas numato, kad ne vėliau kaip per 15 dienų nuo pateikimo Seimas savo posėdyje turi apsvarstyti vyriausybės programą. Nauja vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai. Planuojama, kad antradienį patvirtinus vyriausybės programą Seime iškilmingai prisieks naujosios vyriausybės nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi