Lietuvoje

2016.12.13 10:33

S. Skvernelis sako, kad beveik visi viceministrai jau pasiūlyti

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.12.13 10:33

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis sako žinantis beveik visų antradienį prisieksiančių ministrų pasirinktus viceministrus. Tačiau jų pavardžių kol kas viešai neįvardina nei premjeras, nei patys ministrai.

„Yra toks neformalus derinimas, kai kurių kandidatūros jau pateiktos, bet ministrai, jei šiandien bus patvirtinta vyriausybės programa, prisieks, ir tada jie įgis teisę pasirašyti oficialų užklausimą Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) dėl [galimų viceministrų] patikrinimo ir gavus atsakymą tie žmonės bus skirti. O neoficialiai yra pateikę man daug“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak paskirtojo premjero, neoficialiai beveik visi ministrai jau yra pateikę kandidatus į viceministrų postus. S. Skvernelis pripažįsta, kad ne visus galimus viceministrus pats gerai pažįsta.

„Na, aš tikrai nenoriu pasakyti, kad kažką išbrokavau ar ne. Man kur kelia abejonių, galbūt aš mažai pažįstu ar mažai buvau susidūręs. Pagrindinis dalykas dėl brokavimo ar nebrokavimo yra informacija, pateikiama tarnybų apie jų praeitį“, – kalbėjo jis.

S. Skvernelis tikina, kad jau trečiadienį naujoji vyriausybė turėtų susirinkti į pirmą posėdį. Ministrai tikisi, kad savo komandas suburs dar iki Kalėdų ir sako jau numatę artimiausius bendražygius, kuriuos siūlys į viceministrų postus, tačiau jų pavardžių nesako.

Pavyzdžiui, paskirtasis sveikatos ministras Aurelijus Veryga dar po susitikimo su prezidente teigė, kad jau yra numatęs viceministrus, tačiau kol kas juos laiko paslaptyje. „Kad žmonių be reikalo neiškelti į viešumą, kad paskui nekiltų nereikalingų klausimų, dar šiandien nesakysiu“, – teigė jis.