Lietuvoje

2016.12.13 08:50

Prezidentūra: sankcijos Rusijai turėtų būti pratęstos

ELTA2016.12.13 08:50

Šią savaitę susirinksianti Europos Vadovų Taryba (EVT) turėtų pritarti ekonominių sankcijų Rusijai pratęsimui, teigia prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio reikalams Nerijus Aleksiejūnas.

Šiuo metu taikomos sankcijos galioja iki šių metų pabaigos, jos turėtų būti pratęstos iki 2017 m. vasaros. N. Aleksiejūno teigimu, ES lyderiai apie Rusiją diskutavo dar spalio Europos Vadovų Taryboje ir nuo to laiko situacija nepasikeitė.

„Turėtų būti priimti teisiniai sprendimai, matyt, kitos savaitės pradžioje paskelbta apie visų procedūrų pabaigimą ir pratęsimą“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė N. Aleksiejūnas.

Užsienio žiniasklaida jau anksčiau skelbė, kad EVT duos sutikimą pratęsti sankcijas, o formaliai tai padarys ES valstybių ministrai arba nuolatiniai ambasadoriai.

Ekonominės sankcijos Rusijai taikomos nuo 2014 m. liepos, kai virš rytinės Ukrainos dalies buvo numuštas civilinis „Malaysia Airlines“ lėktuvas su beveik 300 keleivių. Vakarai sankcijų prie Maskvą ėmėsi už Ukrainos Krymo pusiasalio aneksiją ir Rusijos vaidmenį Donbaso konflikte, nors oficialioji Maskva neigia esanti separatistinio konflikto Ukrainoje dalyvė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.