Lietuvoje

2016.12.13 13:58

Patvirtino S. Skvernelio ministrų kabinetą

Giedrė Trapikaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2016.12.13 13:58

Antradienį Seimas pritarė „valstiečių“ ir socialdemokratų vyriausybės programai, pavadintai „Darni Lietuva“. Už ją balsavo 86 Seimo nariai, prieš buvo trys, susilaikė 40.

Septynioliktosios vyriausybės programoje didelis dėmesys skiriamas socialiniams klausimams: visokeriopai paramai šeimai, įvaikinimo skatinimui, vaiko teisių apsaugai, kovai su smurtu, gimstamumo didinimui.

Vyriausybė taip pat pasiryžusi mažinti alkoholio ir tabako prieinamumą, drausti jų reklamą, didinti atsakomybę už korupcinius nusikaltimus, mažinti valstybės įstaigų ir tarnautojų skaičių.

Prezidentė teigia, kad ketinimai geri, o konkretūs darbai priklausys nuo valstybės galimybių bei išorinių iššūkių. Valdančioji „valstiečių“ ir socialdemokratų koalicija Seime turi 73 mandatus, kad vyriausybės programai būtų pritarta, ją turi palaikyti daugiau nei pusė posėdyje dalyvaujančių parlamentarų.

S. Skvernelio vadovaujamas ministrų kabinetas Seime turėtų prisiekti popiet. Vyriausybę sudarys 11 „valstiečių“ ir 3 socialdemokratų pateikti kandidatai, didžioji dalis jų – nepartiniai, iki šiol nedalyvavę didžiojoje politikoje. 17-oji vyriausybė pakeis socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovautą vyriausybę.

Seimo rinkimų datą siūloma iš rudens perkelti į metų pradžią, įteisinti elektroninį balsavimą, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijas perkelti į Kauną, neleisti parlamentarams eiti ministrų pareigų, siekti įteisinti dvigubą pilietybę.

Parlamento opozicija kritikavo programą, kad ji nekonkreti, joje pasigedo nemažos dalies prieš Seimo rinkimus duotų pažadų, politinės lyderystės ir aiškios krypties įvardijimo.

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad būsimoji vyriausybė mato visas sritis, todėl nėra išskirta trijų ar penkių prioritetų, ko reikalavo opozicijos atstovai.

„Visų ministrų atsakomybės srityse keliami ambicingi tikslai, – pabrėžė jis. – (...) Rinkimų programos žodžius „pokyčiai“ pakeičia konkretūs darbai.“

S. Skvernelio teigimu, jo vadovaujamos vyriausybės sėkmės garantas bus bendradarbiavimas su Seimu – tiek su valdančiąja dauguma, tiek su opozicija.

Po pritarimo programai prisieks 14 naujųjų ministrų ir premjeras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.