Lietuvoje

2016.12.12 18:56

Baigta dar viena užsitęsusi G. Steponavičiaus apklausa

BNS2016.12.12 18:56

Pirmadienį Generalinėje prokuratūroje buvo tęsiama narystę Liberalų sąjūdyje susistabdžiusio parlamentaro Gintaro Steponavičiaus apklausa. Politikas čia davė parodymus ir visą penktadienį.

Pirmadienį vykusi apklausa buvo ne ką trumpesnė – prasidėjusi 9.40 val., ji baigėsi prieš 17 valandą.

Politiką apklausęs prokuroras Justas Laucius nenorėjo įvardinti, kokiu statusu apklaustas Seimo narys, nes, pasak prokuroro, baudžiamasis procesas skirtas nusikaltimams aiškinti, o ne daryti įtaką politiniams procesams, tyrimų metu nenorima teršti politikų reputacijos.

„Kaip apklaustas, taip apklaustas“, – BNS sakė J. Laucius, pridūręs, kad „ne apie orą mes kalbam, bet čia rutininės apklausos“.

„Stengiuosi maksimaliai, kad teisėsaugos institucijos ir jų veiksmai nedarytų įtakos politikai“, – taip pat sakė J. Laucius.

Byloje dėl politinės korupcijos G. Steponavičius turi specialiojo liudytojo statusą, BNS praėjusią savaitę sakė Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė. Tokiu statusu jis buvo apklausiamas ir pirmą kartą rugpjūtį, tačiau pats parlamentaras tada teigė davęs parodymus kaip liudytojas. Prokuratūra tuomet parlamentaro statuso tyrime nekomentavo.

Pagal Lietuvos įstatymus, specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet jų nepakanka, kad būtų galima pateikti įtarimus.

Pats parlamentaras patvirtino, kad sutiko liudyti apie savo veiksmus.

Paaiškėjus informacijai dėl jo statuso praėjusią savaitę jis sustabdė narystę partijoje, tačiau nemato reikalo atsisakyti Seimo nario mandato.

Jis penktadienį teigė nematantis pagrindo, jog teisėsauga jam pateiktų įtarimus politinės korupcijos byloje.

„Ši byla nėra su manimi susijusi, ši byla yra dėl Eligijaus Masiulio“, – aiškino jis.

Jis sakė prokuratūroje liudijęs ir apie organizacijas, siejamas su jo vardu – Gintaro Steponavičiaus paramos fondą ir viešąją įstaigą „Laisvės studijų centras“.

Teisėsauga šiuo metu atlieka tyrimą, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E.Masiulis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimundo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

Vykstant šiam tyrimui pareigūnai birželį vienu metu atliko kratas buvusio Kauno mero Rimanto Mikaičio namuose Kaune ir G.Steponavičiaus paramos fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose.

G. Steponavičius tuomet sakė visiškai neabejojantis fondo veiklos skaidrumu, o teisėsaugos veiksmus vadino suprantamais, nes tarp fondo rėmėjų yra buvęs tyrime figūruojantis koncernas „MG Baltic“. Parlamentaras teigė, kad per visą fondo gyvavimo istoriją šio koncerno parama sudarė apie 10 proc. visos paramos, tai yra 34 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.