Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.12 17:36

V. Adamkus kritikuoja praėjusią savaitę priimtą Civilinio kodekso pataisą

Su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus kritikuoja praėjusią savaitę Seime priimtą Civilinio kodekso pataisą. Joje įtvirtinta, kad asmuo gali reikalauti atlyginti turtinę ir neturtinę žalą, jei buvo pažeminta jo garbė ir orumas.

Su Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu susitikęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus kritikuoja praėjusią savaitę Seime priimtą Civilinio kodekso pataisą. Joje įtvirtinta, kad asmuo gali reikalauti atlyginti turtinę ir neturtinę žalą, jei buvo pažeminta jo garbė ir orumas.

Teigiama, kad ši pataisa leis politikams teisiškai persekioti asmenis, skleidžiančius kritiką apie juos ir taip varžyti žodžio laisvę, cenzūruoti žiniasklaidą. Seimo pirmininko nuomonė kitokia, esą niekas kritikos nedraudžia ir tai tik žurnalistų interpretacijos.

„Per visus 10 metų, kuriuos aš dirbau, buvau už tai: žiniasklaidos, žurnalistų darbas turi būti nevaržomas, atviras. Nes priešingu atveju laisvos demokratijos kūrime nieko nepasieksim, čia jokių varžymų negali būti“, – pabrėžė V. Adamkus.

Tuo metu V. Pranckiečio teigimu, žiniasklaida Lietuvoje dirba labai laisvai, bet pataisomis įvesti nesiekia autoritariniam režimui būdingos cenzūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi