Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.12 15:38

VSD nekomentuoja pranešimų apie JAV įspėjimus dėl Rusijos kišimosi į rinkimus

BNS 2016.12.12 15:38

Valstybės saugumo departamentas (VSD) atsisako komentuoti žiniasklaidos pranešimus, kad amerikiečių žvalgyba įspėjo Lietuvą dėl Rusijos bandymo paveikti rinkimų rezultatus.

„Informacijos, gaunamos iš užsienio žvalgybų tarnybų, nekomentuosime“, – BNS sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė.

JAV žiniasklaidos kompanija „BuzzFeed“ šeštadienį pranešė iš neįvardytų JAV žvalgybos pareigūnų gavusi informacijos, kad JAV žvalgyba šiemet perspėjo Lietuvą, Britaniją, Prancūziją, Vokietiją ir Čekiją, kad Rusijos programišiai gali bandyti paveikti rinkimų rezultatus.

Seimo narė buvusi krašto apsaugos ministrė konservatorė Rasa Juknevičienė pirmadienį viešai kreipėsi į VSD vadą Darių Jauniškį su prašymu „pateikti informaciją apie tai, ar Lietuva buvo informuota apie Rusijos bandymą paveikti rinkimų Lietuvoje rezultatus“.

„Tokiai informacijai pasirodžius viešumoje, tiek Seimo nariai, tiek visuomenė privalo gauti atsakymus ar tokie pranešimai iš tiesų gauti ir koks jų pobūdis. Būtent todėl ir kreipiausi į Valstybės saugumo departamento direktorių, prašydama pateikti visą susijusią informaciją“, – teigė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė R. Juknevičienė.

JAV žvalgyba teigia, kad Rusija bandė padėti Donaldui Trumpui laimėti JAV prezidento rinkimus. Išrinktasis prezidentas tokius teiginius pavadino absurdiškais. Rusija tikina nesikišanti į užsienio valstybių rinkimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi