Lietuvoje

2016.12.12 12:10

Merilando universiteto mokslininkė: Vakarai ir Lietuva skirtingai suvokia grėsmes

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.12.12 12:10

Krizių simuliacijų metodika yra gana nauja, bet užsienyje ji yra taikoma gana plačiai, teigia Merilando universiteto mokslininkė Eglė Murauskaitė. Krizių simuliacija padeda pasiruošti netikėtiems scenarijams ir pagerinti pasiruošimo lygį. Tačiau skirtingų šalių suvokimas apie krizę ir grėsmės gali būti skirtingas.

Krizių simuliacijos naudingos ne tik valstybės saugumu besirūpinančioms organizacijoms. Jauna mokslininkė tikina, kad krizių simuliacija naudinga ir verslui, nes tuomet galima ne tik surasti silpnąsias vietas, bet ir padidinti konkurencingumą. Taip pat krizių simuliacija sėkmingai taikoma švietimo srityje: studentai gali pakartoti kokį nors anksčiau įvykusį konfliktą, taip geriau įsisąmonindami krizės priežastis, padarinius.

Mokslininkė pastebi, kad Vakarų šalys skiria itin didelį dėmesį Rytų Europos regiono, įskaitant Baltijos šalių, krizių simuliacijai. Tačiau E. Murauskaitė atkreipia dėmesį, kad Vakarų šalių ir Lietuvos atstovai skirtingai suvokia grėsmių masiškumą, todėl labai svarbu palaikyti bendravimą ir kurti vieningą suvokimą apie saugumą.

Daugiau mokslininkės įžvalgų – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7