captcha

Jūsų klausimas priimtas

Merilando universiteto mokslininkė: Vakarai ir Lietuva skirtingai suvokia grėsmes

Krizių simuliacijų metodika yra gana nauja, bet užsienyje ji yra taikoma gana plačiai, teigia Merilando universiteto mokslininkė Eglė Murauskaitė. Krizių simuliacija padeda pasiruošti netikėtiems scenarijams ir pagerinti pasiruošimo lygį. Tačiau skirtingų šalių suvokimas apie krizę ir grėsmės gali būti skirtingas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Krizių simuliacijos naudingos ne tik valstybės saugumu besirūpinančioms organizacijoms. Jauna mokslininkė tikina, kad krizių simuliacija naudinga ir verslui, nes tuomet galima ne tik surasti silpnąsias vietas, bet ir padidinti konkurencingumą. Taip pat krizių simuliacija sėkmingai taikoma švietimo srityje: studentai gali pakartoti kokį nors anksčiau įvykusį konfliktą, taip geriau įsisąmonindami krizės priežastis, padarinius.

Mokslininkė pastebi, kad Vakarų šalys skiria itin didelį dėmesį Rytų Europos regiono, įskaitant Baltijos šalių, krizių simuliacijai. Tačiau E. Murauskaitė atkreipia dėmesį, kad Vakarų šalių ir Lietuvos atstovai skirtingai suvokia grėsmių masiškumą, todėl labai svarbu palaikyti bendravimą ir kurti vieningą suvokimą apie saugumą.

Daugiau mokslininkės įžvalgų – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...