Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.12 15:59

D. Grybauskaitė Kijeve deklaravo paramą Ukrainai, atidarė Lietuvos skverą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį Kijeve dalyvavo prezidentų taryboje, verslo forume, atidarė Lietuvos vardu pavadintą skverą. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka padėkojo Lietuvai už draugystę, šalims minint diplomatinių santykių 25-metį.

Per susitikimą su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka D. Grybauskaitė aptarė Ukrainos europinę integraciją ir galimybes Ukrainos žmonėms kuo greičiau po Europą keliauti be vizų.

Posėdyje svarbiausios pokalbio temos – Ukrainos europinė integracija, galimybės Ukrainos žmonėms kuo greičiau po Europą keliauti be vizų, Ukrainoje vykdomos reformos, saugumo padėtis šalyje, Minsko susitarimų įgyvendinimas.

Susitikime daug dėmesio skiriama kovai su korupcija. Pagal Korupcijos suvokimo indeksą Lietuva yra 32-oje vietoje, Ukraina – 130-oje.

„Jūs turite dar daug ką nuveikti. Kovoti su korupcija, kuri kartais jūsų šaliai labiau kenkia, nei karas jūsų teritorijoje. Ir tai yra iššūkis, kurio tik politikai, tik politinės partijos neįveiks. Tą gali padaryti tik Ukrainos žmonės kartu su politine visuomene, politinėmis partijomis, verslu. Tik visi kartu jūs galite kovoti su šiuo labiausiai pavojingu vėžiu, kuris stabdo jūsų vystymąsi, kuris vagia iš jūsų žmonių. Tai turi būti pagrindinis artimiausių metų jūsų tikslas“, – patarė D. Grybauskaitė.  

Tuo metu P. Porošenka išreiškė nerimą dėl Europos Komisijos sprendimo leisti „Gazprom“ tiekti dujas per „Opal“ dujotiekį ir atveria kelią „Šiaurės srauto“ dujotiekiui. „Toks dujų tiekimas nėra pagrįstas ekonomiškai, o tai tik politinis sprendimas, kad Rusija galėtų tęsti hibridinį karą, ekspansiją, prekybos embargą ir ekonomiškai spaustų Ukrainą ir kitas Europos Sąjungos šalis“, – posėdžio metu sakė Ukrainos lyderis.

Prezidentės vizito metu bus pasirašomi ir abiem valstybėms svarbūs dokumentai. Šalių vadovai pasirašys strateginio Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo gaires 2017–2018 metams bei paskelbs bendrą politinę deklaraciją, skirtą 25-ajai diplomatinių santykių sukūrimo sukakčiai.

Taip pat bus pasirašomi Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo susitarimai aplinkos apsaugos ir sveikatos apsaugos srityse.

Pirmadienį Kijevo centre atidarytas Lietuvos vardu pavadintas skveras.

Atidarymo ceremonijoje dalyvavusios Lietuvos prezidentės teigimu, Lietuva ir Ukraina yra labai artimos, jas sieja bendra istorija, panaši patirtis.

„Simboliška, kad savo sostinės Kijevo širdyje įamžinote Lietuvos vardą“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvos vardas suteiktas 10 arų ploto skverui miesto centre priešais Šv. Sofijos katedrą.

Vilniaus miesto savivaldybė savo ruožtu spalį nusprendė nedidelį skverą priešais Halės turgų, kur stovi paminklas ukrainiečių poetui Tarasui Ševčenkai, pavadinti Ukrainos vardu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi