Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.11 19:23

Nesutariama dėl Alytuje steigiamo psichosocialinės pagalbos centro

Alytaus rajono savivaldybei nutarus Alytaus senamiestyje, buvusio švietimo ir pedagoginės psichologinės pagalbos centro pastate, įsteigti psichosocialinės pagalbos centrą, sukilo aplinkiniai gyventojai. Jie piktinasi būsimų centro klientų, socialinės rizikos asmenų, sergančių priklausomybės ligomis, kaimynyste ir abejoja ES lėšų skaidriu panaudojimu.

Gyventojams pritaria ir Alytaus miesto savivaldybė, kurios teritorijoje yra pastatas, nors jis jai nepriklauso.

Alytaus miesto senamiestyje rajonui priklausantį daugiau nei 100 kvadratinių metrų pastatą su sklypu yra padovanojęs mokytojas Stasys Janavičius, su sąlyga, kad jame būtų vykdoma švietėjiška veikla.

Alytaus rajono politikams rugsėjį pritarus, kad šiame pastate būtų įsteigtas psichosocialinės pagalbos centras, sukilo kaimyninių gatvių gyventojai.  

Žinia, kad bus teikiamos paslaugos socialinės rizikos asmenims, sergantiems priklausomybių ligomis, papiktino ne vieną alytiškį. 130 gyventojų pasirašė prieš tokio centro kaimynystę.

Gyventojų pasipiktinimui pritaria ir Alytaus miesto vadovai. Esą tokie socialinės pagalbos centrai kuriami toliau nuo visuomeninių įstaigų, mokyklų ir maisto parduotuvių.

Tiesa, miesto savivaldybė, kurios teritorijoje yra kitai savivaldybei priklausantis pastatas, gali nesutikti keisti jo paskirties.

„Norėčiau pasakyti, kad rajono savivaldybė dėl paskirties pakeitimo nesikreipė į mus. Mūsų pozicija panaši, kaip ir miesto gyventojų. Tai – ne ta vieta, kur turėtų būti tokio pobūdžio įstaiga“, – teigė Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius.

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pripažįsta, kad informacijos apie psichosocialinės pagalbos centro veiklą gyventojai neturėjo. Tačiau tikina, kad paslaugos bus teikiamos tik tiems rajono gyventojams, kurie prieš 2–3 metus atsikratė įvairių priklausomybių, bus įrengtos vaizdo kameros, o laikiną nakvynę čia ras tik smurtą šeimose patyrusios moterys.

Alytaus rajono sveikatos biuro duomenimis, rajone yra apie 280 asmenų, sergančių priklausomybių ligomis.

Psichosocialinės pagalbos centrui įkurti tikimasi panaudoti ES lėšas – beveik 190 tūkstančių eurų, nors prieš penkerius metus pastatas jau remontuotas už europinę paramą.

„Tie terminai jau praėję, nes pagrindinė investicija buvo į stogą. Prie stogo mes tikrai nagų nekišim. Bet yra patalpos, kurios neatitinka reikalavimų, jas reikia apšiltinti“, – aiškino Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas.

Į Alytaus rajono merą A. Vrubliauską miesto meras V. Grigaravičius kreipėsi prašydamas pakeisti sprendimą ir psichosocialiniam pagalbos centrui ieškoti kito pastato, galbūt rajone.

A. Vrubliauskas žada  miesto vadovus ir gyventojus įtikinti dėl centro būtinybės ir saugumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi