Naujienų srautas

Lietuvoje2013.05.29 20:26

Darbo partijos bylai – jau penkeri

Sekmadienį sukanka penkeri metai, kai Vilniaus apygardos teismui Generalinė prokuratūra perdavė Darbo partijos bylą.

Sekmadienį sukanka penkeri metai, kai Vilniaus apygardos teismui Generalinė prokuratūra perdavė Darbo partijos bylą.

Per šį laiką teismas baigė įrodymų tyrimą, tačiau kai kuriuos veiksmus teks pakartoti, nes Apeliacinis teismas pripažino, kad partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho bylos atskyrimas būtų neteisėtas. Tai pirmas atvejis nepriklausomos Lietuvos istorijoje, kai teisiama politinė partija ir jos lyderiai.

Darbo partijos byla per visus penkerius metus vyko su ilgomis pertraukomis. Teismas jos nenagrinėjo daugiau kaip metus, nes tapęs europarlamentaru Viktoras Uspaskichas buvo įgijęs teisinę neliečiamybę, kol jos nepanaikino Europos Parlamentas.

Partijos lyderis taip pat nuo 2006-ųjų ilgiau nei metus buvo išvykęs į Rusiją. Byla taip pat buvo atidedama dėl advokatų, kaltinamųjų ir teisėjų sveikatos problemų, taip pat advokatų kaitos. Darbo partija kaltinama nuslėpusi daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir tiek pat išlaidų.

Be V. Uspaskicho kaltinimai pateikti dar trims asmenims. Jie kaltinimus atmeta ir sako, jog byla yra politinė. Artimiausias bylos posėdis vyks trečiadienį. Teismas posėdžius yra suplanavęs iki birželio pradžios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi