Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.10 17:40

Piktinasi tvarka Gedimino prospekte: eismas savaitgalį draudžiamas tik teoriškai

Gedimino prospektu savaitgaliais automobiliais važiuoti draudžiama (išskyrus kelias išimtis). Bet, kaip pastebi Lietuvos pėsčiųjų asociacijos steigėjas Eduardas Kriščiūnas, vairuotojams tai nė motais, pavyzdžiui, praėjusį šeštadienį 13 val. per 10 minučių jis čia suskaičiavo net 49 pravažiuojančius automobilius. 

„Policija nekontroliuoja, bet, kita vertus, savivaldybė stato ženklus ir įsivaizduoja, kad, pastačius ženklą, tinkamas eismas bus užtikrintas. Iš tikrųjų abi institucijos turi dirbti kartu“, – pabrėžia E. Kriščiūnas.

Pasak jo, eismo Gedimino prospektu tvarką puikiai užtikrino 2003-aisiais pastatyti užtvarai, bet jie sugedo po pusmečio nuo įrengimo ir problema vėl paaštrėjo. 

„12 metų mes turime tokią situaciją, kai [Gedimino prospektu] per valandą pravažiuoja 300 automobilių, kai tai yra draudžiama. Tai per 12 metų pravažiavo keliasdešimt tūkstančių automobilių ir savivaldybei bei policijai visa tai tinka“, – piktinasi Lietuvos pėsčiųjų asociacijos steigėjas.

Taip pat jis pažymi, kad prospekte galioja „Gyvenamosios zonos“ ženklas, o tai reiškia, kad maksimalus greitis čia yra 20 km/val.

Sekmadienį, norint atkreipti dėmesį į šią problemą, organizuojama pėsčiųjų akcija.

Daugiau apie tai – pokalbyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi