Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.10 14:33

R. Žemaitaitis: Seimo rinkimų rezultatai „Tvarkai ir teisingumui“ yra palankūs

BNS 2016.12.10 14:33

Seimo rinkimų rezultatai partijai „Tvarka ir teisingumas“ yra palankūs ir jie būtų buvę dar geresni, jei juose būtų galėjęs dalyvauti buvęs „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas, tvirtina laikinasis partijos vadovas parlamentaras Remigijus Žemaitaitis.

„Rinkimų rezultatai mūsų partijai buvo palankūs (...) Už mus atiduoti balsai rodo, kad žmonės pasitiki „tvarkiečių“ programa ir joje išdėstytomis mintimis“, – „Tvarkos ir teisingumo“ neeiliniame kongrese šeštadienį sakė R. Žemaitaitis.

Čia jis yra vienintelis kandidatas tapti naujuoju partijos lyderiu.

Jis pabrėžė, kad situacija būtų kitokia, jei rinkimuose būtų leista dalyvauti R. Paksaui, taip pat pabrėžė, kad nuo šių metų gegužės partija buvo aktyviai puolama, siekiant ją diskredituoti rinkėjų akyse.

Kongrese kalbėjęs partijos įkūrėjas R. Paksas pabrėžė, kad „tvarkiečiai“ atsilaikė ir išliko parlamentine politine jėga.

„Nepaisant ilgalaikio neoliberalių jėgų puolimo, paremto specialiųjų tyrimų tarnybos atakomis, prokurorų reidais ir populistinių partijų intrigomis, nepaisant koalicijos partijų išdavysčių ir politikų cinizmo, nepaisant Žmogaus Teisių Teismo sprendimo niekinimo, žiniasklaidos priemonių melagysčių, mes atsilaikėme“, – tvirtino R.Paksas.

Jis pabrėžė, kad „Tvarka ir teisingumas“ dabar yra vienintelė partija šalyje, galinti pretenduoti į nacionalinės partijos vardą.

R. Paksas negali dalyvauti prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų, kai per apkaltą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad pareigų per apkaltą netekęs asmuo iki gyvos galvos negali eiti pareigų, kurioms reikalinga konstitucinė priesaika. Anot KT, norint pakeisti šią nuostatą, būtina taisyti Konstituciją.

Europos Žmogaus Teisių Teismas 2011 metų sausio 6 dieną konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R. Paksui yra neproporcingas. Niekaip nepriimant Konstitucijos pataisų, kurios R. Paksui atvertų kelią į rinkimus, Strasbūro teismo sprendimų vykdymą prižiūrintis Europos Tarybos Ministrų Kabinetas Lietuvai pritaikė vadinamąją sustiprintos priežiūros procedūrą.

Ilgametis partijos vadovas europarlamentaras Rolandas Paksas iš „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkų atsistatydino spalį po Seimo rinkimų pirmojo turo. „Tvarkiečiams“ vos pavyko įveikti rinkimų barjerą, jie surinko 5,33 proc. balsų. Su vienmandatėse išrinktais „tvarkiečiais“ partija šiuo metu Seime turi 8 atstovus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi