Lietuvoje

2016.12.09 20:21

„Valstiečiai“ stumiami laikytis pažadų – registruotas siūlymas naikinti Energetikos ministeriją

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.12.09 20:21

Seime penktadienį registruota vyriausybės įstatymo pataisa, kuria siūloma naikinti Energetikos ministeriją. Šią pataisą registravo ne pažadą naikinti ministeriją prieš Seimo rinkimus daliję „valstiečiai“, o „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

Registruotos pataisos aiškinamajame rašte teigiama, kad sujungus Energetikos ir Ūkio ministerijas, bus sutaupyta pinigų, o verslui jokios įtakos pakeitimai neturės.

„2009 m. Energetikos ministras Arvydas Sekmokas tvirtino, kad Energetikos ministerijoje dirbs 44 darbuotojai ir kad tiek pat darbuotojų sumažės Ūkio ministerijoje. Pabrėžtina, jog darbuotojų tiek Ūkio, tiek Energetikos ministerijose tik daugėjo ir daugėjo. Šiuo metu Energetikos ministerijoje dirba net du kartus daugiau, nei buvo planuota – 98 etatai, o dirba 80 žmonių, kurių visas biudžetas 3,5 mln. eurų“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Be to, R. Žemaitaitis abejoja, ar Energetikos ministerijos darbuotojai dirba gerai, mat vien tik 2015 m. ekspertams ši ministerija skyrė per 7,3 mln. eurų.

Jis siūlo nustatyti, kad vyriausybė iki 2017 liepos 1 dienos pateiktų Seimui įstatymų, susijusių su šio įstatymo įgyvendinimu, pakeitimų projektus.

Valdančiąją koaliciją subūrusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga prieš rinkimus žadėjo Energetikos ministeriją panaikinti, tačiau pastaruoju metu ši idėja komentuojama aptakiau.

Šią savaitę Seimui pateiktoje vyriausybės programoje neatmetama galimybė mažinti ministerijų skaičiaus.

„Įgyvendinant kompleksinę valstybės valdymo reformą, siūlysime sujungti kai kurias ministerijas“, – teigiama programoje.

Kad ministerijos panaikinimas nėra svarbiausias tikslas sako ir paskirtasis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Po pokalbio su prezidente Dalia Grybauskaite jis aiškino su šalies vadove nesikalbėjęs apie galimybę Energetikos ministeriją prijungti prie kitos. Klausiamas, ar ateina ministerijos uždaryti, kandidatas į energetikos ministro postą, tikino, kad kol kas apie tai kalbėti anksti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.