Lietuvoje

2016.12.09 16:47

Eurokomisaras: Lietuvoje itin sudėtinga įrodyti smurtą artimoje aplinkoje

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.12.09 16:47

Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilas Muižniekas teigia, kad Lietuvoje itin sudėtinga įrodyti smurtą artimoje aplinkoje. N. Muižnieko teigimu, tokių bylų tyrimas Lietuvoje yra per daug apsunkintas, o  smurtautojai dažnai baudžiami nepakankamai efektyviai.

Tai Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras pareiškė baigdamas penkių dienų vizitą Lietuvoje. Ataskaitą jis žada pateikti po trijų mėnesių.

Komisaro teigimu, šalyje smurtautojai esą dažnai baudžiami nepakankamai efektyviai. Visgi N. Muižnieko teigimu, ryškėja tendencija, jog nukentėjusios moterys vis dažniau apie tai prabyla. Šiais metais institucijos apie smurtą artimoje aplinkoje gavo maždaug 45 tūkstančius pranešimų.

„Kiekvieną kartą, kai atvykstu į Lietuvą, žmogaus teisių padėtis šalyje vis geresnė. Tačiau norėčiau, kad ji būtų dar geresnė. Reikia didinti supratingumą, kad žmonės žinotų savo teises. Kalbant apie smurto artimoje aplinkoje atvejus, didelis pranešimų skaičius nėra blogas dalykas. Tai įrodo, kad žmonės supranta problemą ir pasitiki sistema“, – Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilas Muižniekas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.