Lietuvoje

2016.12.09 14:53

Užsienio reikalų komitetas pritarė pateiktai septynioliktosios vyriausybės programai

LRT.lt 2016.12.09 14:53

Seimo Užsienio reikalų komitetas svarstė ir pritarė paskirtojo ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio pateiktai vyriausybės programai. Programos užsienio ir saugumo politikų dalis posėdyje pristatė paskirtasis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir paskirtasis krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, rašoma pranešime spaudai.

Posėdžio pirmininkas Juozas Bernatonis akcentavo programoje užtikrintą užsienio politikos tęstinumą, pabrėžė išlaikytą dėmesį Rytų partnerystės, Astravo atominės elektrinės klausimams. Taip pat pažymėjo, kad naujoji vyriausybė sieks išlaikyti tradicinę užsienio politikos kryptį.

Vyriausybės programoje pabrėžiama, kad atsižvelgiant į naujus saugumo ir kitus globalius iššūkius NATO yra ir bus svarbiausia ir veiksmingiausia kolektyvinės gynybos sistema, užtikrinanti valstybės saugumą, galimų agresijų efektyvų atgrasymą. Naujoji vyriausybė tęs Lietuvos, kaip aktyvios ir patikimos organizacijos narės, įsipareigojimų užtikrinimą, siekiant įnešti tinkamą indėlį į saugumo užtikrinimą tiek savo, tiek kituose regionuose. Posėdžio pirmininkas J. Bernatonis pažymėjo, kad naujoji vyriausybė toliau plės ir intensyvins strateginį bendradarbiavimą su JAV, ypač energetikos, ekonomikos, mokslinių tyrimų ir karinio saugumo srityse. Kartu J. Bernatonis pabrėžė, kad krašto gynybos srityje svarbu užtikrinti skaidrų šiai sričiai skiriamų lėšų panaudojimą, ypatingą dėmesį skiriant viešiesiems pirkimams.

Seimas vyriausybės programą svarstys ir tvirtins gruodžio 13 d. Patvirtinus vyriausybės programą, tą pačią dieną Seime prisieks paskirtieji vyriausybės nariai.