Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.09 14:47

Baltijos šalių premjerai: sankcijos Rusijai turi būti pratęstos

LRT.lt 2016.12.09 14:47

Laikinai einantis ministro pirmininko pareigas Algirdas Butkevičius, penktadienį Rygoje dalyvaudamas Baltijos Ministrų Tarybos ministrų pirmininkų susitikime, kartu su Latvijos ministru pirmininku Mariu Kučinskiu ir Estijos vyriausybės vadovu Juriu Ratu aptarė saugumo stiprinimo regione, transporto ir energetikos infrastruktūros, Rytų partnerystės, Europos Sąjungos darbotvarkės ir kitus aktualius regioninio bendradarbiavimo klausimus, teigiama pranešime spaudai.  

Premjerai sutarė, kad Baltijos valstybės sieks, kad Rytų partnerystės politika ir toliau būtų aktyvi ir gyvybinga. Lietuva, Latvija ir Estija turi išlikti aktyvaus bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis pavyzdžiu ir stiprinti politinį bei finansinį Europos Sąjungos ir jos valstybių narių dėmesį šiai partnerystei.

Vyriausybių vadovai akcentavo, kad sankcijos Rusijai privalo būti pratęstos ir išlaikytos tol, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai. „Kol kas nematome nė menkiausių Rusijos pastangų tai daryti. Lietuva kartu su kitomis partnerėmis toliau visapusiškai rems Kijevą, kad Ukraina kuo sparčiau įgyvendintų svarbiausias reformas“, – pažymėjo A. Butkevičius.

„Dar kartą noriu pabrėžti, kad labai vertinu Baltijos šalių vienybę ir bendras pozicijas reaguojant į geopolitinius įvykius. Esame ir būsime tvirti savo vertybėmis, skatinančiomis siekti geros kaimynystės, gerbti žmogaus teises, stiprinti demokratijos institutus, prisidėti prie tarptautinės taikos ir saugumo palaikymo“, – apibendrindamas susitikimo rezultatus teigė laikinasis premjeras A. Butkevičius.

Trijų Baltijos valstybių ministrai pirmininkai pasirašė bendrą pareiškimą, apimantį regioninio saugumo, energetikos, transporto, Europos Sąjungos sritis, ir deklaraciją dėl regioninės dujų rinkos plėtros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi