Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.14 10:00

Paaiškino, kodėl reikia nustoti naudoti antibakterinį muilą

Be antibakterinio muilo daugelis šeimų neįsivaizduoja savo kasdienybės. Gydytojas Alvydas Unikauskas paaiškina, kodėl šiuos muilus – tariamą geriausią apsaugą nuo bakterijų ir virusų – turime tuoj pat liautis naudoti.

JAV Maisto ir vaistų tyrimų agentūra uždraudė 19 chemikalų, naudojamų antibakterinio muilo gamyboje. Šis muilas ne tik nėra efektyvesnis nei paprastas, bet jis gali sukelti ir sveikatos sutrikimų:

1. Naudojant antibakterinį muilą bakterijos prisitaiko ir tampa atsparios;

2. Antibakterinis muilas sutrikdo hormonų veikimą. Atlikti tyrimai parodė, kad medžiagos, esančios muiluose, griauna hormonų sistemą;

3. Antibakterinio muilo naudojimas didina alerginį jautrumą tiek aplinkai, tiek maisto produktams. Iš pradžių atsiranda tik vietinės alerginės reakcijos, bet galiausiai jos alergizuoja visą organizmą.

Negana to, pasak gydytojo A. Unikausko, naudodami antibakterinį muilą naikiname gerąsias ant mūsų odos esančias bakterijas, kurios saugo odos paviršių.

Plačiau apie tai, kodėl antibakterinis muilas nėra niekuo geresnis už paprastą muilą ir vandenį, sužinokite laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi