Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.09 15:05

L. Linkevičius viliasi, kad bevizis režimas su Ukraina ir Gruzija įsigalios jau pavasarį

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.12.09 15:05

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius viliasi, kad Europos Sąjungos bevizis režimas su Ukraina ir Gruzija įsigalios jau pavasarį. Keliauti be vizų ukrainiečiams ir gruzinams Bendrija susitarė leisti ketvirtadienį. L. Linkevičaus teigimu, susitarti pavyko radus kompromisą, kada bevizis režimas gali būti stabdomas.

„Didžiosios Europos Sąjungos šalys norėjo dar kažkokių papildomų apsidraudimų, bet vis dėlto bent jau pasiektas lūžis randant kompromisą. Kompromiso esmė yra ta, kad ne tik keičiamas reglamentas, kuriuo suteikiamas bevizis režimas, bet prieš tai turi įsigalioti vadinamas stabdymo mechanizmas, jeigu kartais bevizio režimo procesas pradėtų vykti neteisingai, pavyzdžiui, būtų masiškai teikiami nepagrįsti prašymai prieglobsčiui arba pažeisti nacionalinio saugumo interesai. Yra tokių dvejonių, kad tas procesas gali būti nesklandus“, – LRT RADIJUI pasakojo Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

Įsigaliojus beviziam režimui keliauti apie 50 milijonų ukrainiečių ir gruzinų Europos Sąjungoje galės keliauti tris mėnesius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi