Lietuvoje

2016.12.09 16:53

G. Steponavičiaus apklausa bus tęsiama pirmadienį

BNS2016.12.09 16:53

Narystę Liberalų sąjūdyje susistabdžiusio parlamentaro Gintaro Steponavičiaus apklausa penktadienį užtruko ilgiau nei septynias valandas ir bus tęsiama pirmadienį.

„Pirmadienį mes su prokuroru dar susitiksime“, – išėjęs iš apklausos Generalinėje prokuratūroje penktadienį žurnalistams sakė G. Steponavičius.

Jis teigė nematantis pagrindo, jog teisėsauga jam gali pateikti įtarimus politinės korupcijos byloje.

„Jokio pagrindo įtarimams aš nematau. Priešingai – aš manau, kad artimiausiu metu bus visiškai aiški mano situacija“, – sakė politikas.

„Į apklausą, susitikimą su prokuroru atvykstu savo iniciatyva. Mano noras yra visais įmanomais būdais padėti teisėsaugai kuo greičiau ne tik vykdyti bet ir pabaigti tyrimą. Noriu, kad nebūtų jokių abejonių dėl mano vaidmens šitoje byloje ne tik prokurorams, bet ir visuomenei. Taip pat noriu, kad būtų išsklaidytos abejonės dėl mano statuso šioje byloje“, – atvykęs į prokuratūrą ryte žurnalistams sakė politikas.

Jis atvyko vienas, be advokato.

G. Steponavičius bus apklausiamas antrą kartą, šioje byloje jis turi specialiojo liudytojo statusą. Pats parlamentaras rugpjūtį sakėsi esąs liudytojas.

Praėjusią savaitę apie politiko statusą tyrime paskelbus žiniasklaidai, G. Steponavičius teigė „neužfiksavęs“, kokiu statusu buvo apklaustas. Paaiškėjus informacijai dėl jo statuso pirmadienį jis sustabdė narystę partijoje, tačiau nemato reikalo atsisakyti Seimo nario mandato.

Teisėsauga šiuo metu atlieka tyrimą, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimundo Kurlianskio už „tam tikrus šiam koncernui palankius ir finansiškai naudingus sprendimus“ savo bei kitų naudai priėmė 106 tūkst. eurų kyšį.

Vykstant šiam tyrimui pareigūnai birželį vienu metu atliko kratas buvusio Kauno mero Rimanto Mikaičio namuose Kaune ir G.Steponavičiaus paramos fondo vadovo Vytauto Toleikio namuose.

G. Steponavičius tuomet sakė visiškai neabejojantis fondo veiklos skaidrumu, o teisėsaugos veiksmus vadino suprantamais, nes tarp fondo rėmėjų yra buvęs tyrime figūruojantis koncernas „MG Baltic“. Parlamentaras teigė, kad per visą fondo gyvavimo istoriją šio koncerno parama sudarė apie 10 proc. visos paramos, tai yra 34 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.