Lietuvoje

2016.12.08 15:02

Premjeras teiks M. Vainiutės kandidatūrą į teisingumo ministres

BNS2016.12.08 15:02

Paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis teiks prezidentei Mildos Vainiutės kandidatūrą į Teisingumo ministerijos vadovės postą.  

„Aš tikrai po pokalbio apsisprendžiau, kad teikimas bus, o toliau jau vertins, sprendimą priims Respublikos prezidentė“, – ketvirtadienį po susitikimo su M.Vainiute žurnalistams Seime sakė S.Skvernelis.

„Man įspūdis labai geras. Tai dalykinis žmogus, išsilavinęs, žinantis problematiką, gebantis įgyvendinti tuos uždavinius, kurie yra vyriausybės programoje“, – teigė paskirtasis premjeras.

Jokiai partijai nepriklausanti M.Vainiutė sakė socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus pasiūlymo eiti ministrės pareigas sulaukusi penktadienį, o teigiamą atsakymą davusi trečiadienį.

„Tai labai atsakingas darbas, atsakinga pozicija, tikrai rimtai galvojau“, – sakė pretendentė.

Ji tvirtino žinanti problemas, domisi klausimais, kuriuos turės spręsti, tačiau sakė, kad kalbėti apie iššūkius ir galimus darbus dar per anksti.

Savo ruožtu prezidentė Dalia Grybauskaitė kol kas nevertina nepartinės M. Vainiutės galimybių užimti teisingumo ministro postą – dėl to ji žada apsispręsti po susikimo su kandidate.

„Rytoj po susitikimo darysiu sprendimą“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė prezidentė.

Ji taip pat vylėsi, kad šį kartą atliekant kandidato patikrą bus išvengta klaidų.

„Dabar vyksta patikra, kiek tai įmanoma, patikra nuodugnesnė, tikiuosi, kad mes jau dabar klaidų išvengime“, – sakė šalies vadovė.

Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas nusprendė į teisingumo ministrus teikti M.Vainiutės kandidatūrą.

M.Vainiutė yra Mykolo Romerio universiteto profesorė. Ji yra dirbusi prezidento Valdo Adamkaus patarėja teisės klausimais, taip pat prezidentūros kanceliarijoje dirbo konsultante prezidentės Dalios Grybauskaitės pirmosios kadencijos metu.

Ministrus premjero teikimu skiria prezidentas.

Teisingumo ministr postas naujoje Vyriausybėje liko laisvas šių pareigų atsisakius Juliui Pagojui. Jis praėjusią savaitę buvo paskirtas teisingumo ministru naujojoje Vyriausybėje, tačiau savo kandidatūrą atsiėmė paaiškėjus, jog pernai gegužę jis buvo sustabdytas prie vairo neblaivus ir apie tai nepranešė viešai.

Anksčiau Socialdemokratų partija į teisingumo ministrus teikė eksparlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrą, bet šis ją atsiėmė, sulaukęs priekaištų dėl galimų sąsajų su prieštaringos reputacijos Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius.

Kitas socialdemokratų kandidatas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas „valstiečiams“ taip pat neįtiko, kaip teigta, dėl amžiaus ir politikavimo.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5