Lietuvoje

2016.12.07 17:16

L. Bielinis: A. Butkevičius turėtų mažiau kreipti dėmesį į galimybę užimti postą

Birutė Vyšniauskaitė, LRT.lt2016.12.07 17:16

Socialdemokratų lyderiui Algirdui Butkevičiui pavyktų išlaikyti autoritetą ir šalininkų palaikymą partijoje, jei jis mažiau kreiptų dėmesį į savo padėtį ir galimybę užimti Seimo vicepirmininko ar kokį kitą postą, bet racionaliau įvertintų situaciją partijoje, sako politologas Lauras Bielinis, vertindamas A. Butkevičiaus galimybes dar kartą kandidatuoti į Seimo vicepirmininko postą.

Trečiadienio pavakarę vyksiančiame socialdemokratų prezidiumo posėdyje turėtų būti pateiktas partijos kandidatas teisingumo ministro postui užimti. Tačiau neatmetama galimybė, kad bus diskutuojama ir apie tai, ar tikslinga ir ar nerizikinga A. Butkevičiui bandyti antrą kartą pretenduoti į Seimo vicepirmininko postą.

Sprendimą paskelbti delsia

Pirmą kartą, slapta balsuojant už A. Butkevičiaus kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus, pritrūko vieno balso.

Tada kalbėta, kad prieš jį galėjo balsuoti ne tik dalis koalicijos partnerių „valstiečių“, bet ir kai kurie kolegos socialdemokratai.

Seimo kuluaruose kalbama, kad, jei už A. Butkevičių būtų balsuojama antrą kartą, anksčiau „prieš“ balsavusių parlamentarų pozicija gali ir nepasikeisti.

„Politine prasme Seimo vicepirmininko postas nieko nereiškia, jis tik suteikia asmeniui tam tikrą statusą. Kai kam labai svarbu turėti kokius nors antpečius, bet, nemanau, kad jie A. Butkevičiui labai svarbūs ar labai rūpi“, – svarstė L. Bielinis.

Politologo nuomone, A. Butkevičiui turėtų būti svarbiau ne vaikytis kažkokių postų, o racionaliai įvertinti situaciją partijoje.   

„A. Butkevičiui pavyktų išlaikyti autoritetą ir šalininkų palaikymą partijoje, jei jis mažiau kreiptų dėmesį į savo padėtį, į galimybę užimti Seimo vicepirmininko ar kokį kitą postą, bet racionaliau įvertintų situaciją partijoje. Juk niekam ne paslaptis, kad šiuo metu tarp socialdemokratų vyksta kova, kas kiek atsirieks galimos valdžios ir kokia grupuotė atsidurs arčiau būsimos partijos valdžios“, – teigė L. Bielinis.

Pats A. Butkevičius iki partijos prezidiumo posėdžio vengė paskelbti savo sprendimą, ar bandys dar kartą kandidatuoti į Seimo vicepirmininko postą.

Nuo gruodžio 15 d. jis premjero kėdę užleis Sauliui Skverneliui ir taps eiliniu Seimo nariu.

Frakcijoje yra buvusių Seimo vicepirmininkų

Šaltinių socialdemokratų gretose teigimu, jeigu A. Butkevičius apsispręstų nebesiekti Seimo vicepirmininko posto, vietoj jo gali būti pasiūlyti tie frakcijos Seime nariai, kurie anksčiau šias pareigas jau buvo užėmę.

1993 m. Seimo vicepirmininku dirbo buvęs teisingumo ir vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis.

2000–2004 m. Seimo vicepirmininko pareigas buvo užėmęs Artūras Skardžius. Praėjusios kadencijos Seime šios pareigos buvo patikėtos Algirdui Sysui.

Reikėtų ieškoti moters?  

Kai valdžios vyrams būna sunku, dažnai prisimenama prancūzų patarlė – „ieškokite moters“.

Todėl neatmestina galimybė, kad Seimo vicepirmininko postas gali būti pasiūlytas kuriai nors iš trijų frakcijos moterų.

LRT.lt žiniomis, kai kurių frakcijos narių akys krypsta į seniūnės ir Seimo senbuvės Irenos Šiaulienės pusę. Tačiau ji pati apie tai kalbėti nepanoro.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.