Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.07 12:22

Tarp prezidentės paskirtų Teisėjų garbės teismo narių – LRT žurnalistė R. Miliūtė

LRT.lt 2016.12.07 12:22

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo į naujai formuojamą Teisėjų garbės teismą paskyrė du naujus narius – visuomenės atstovus: žurnalistę Ritą Miliūtę ir teisės profesorių Juozą Žilį, rašoma prezidentūros pranešime spaudai.

Teisėjų garbės teismas nagrinėja teisėjų drausmės bylas ir jų prašymus dėl teisėjo garbės gynimo. Galimybė įtraukti visuomenės atstovus į teisėjų reputacijos klausimus svarstantį Teisėjų garbės teismą buvo sudaryta po 2014 m. liepos įsigaliojus prezidentės inicijuotoms Teismų įstatymo pataisoms. Iki tol į Teisėjų garbės teismą buvo skiriami tik teisėjai. Teisėjų padarytus nusižengimus nagrinėjančiame Teisėjų garbės teisme dalyvaujantys visuomenės atstovai didina žmonių pasitikėjimą teismų sistema.

Į Teisėjų garbės teismą skiriama žurnalistė R. Miliūtė yra Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidos „Teisė žinoti“ vedėja, Europos humanitarinio universiteto Medijų centro vadovė. R. Miliūtė yra dirbusi Lietuvos televizijos informacinės laidos „Panorama“ vedėja, Lietuvos radijo ir televizijos generalinio direktoriaus pavaduotoja, LNK TV naujienų tarnybos vadove, radijo stočių M-1 grupės naujienų tarnybos vadove. Už nuopelnus Lietuvos valstybei ji yra apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu.

Žymus teisės mokslininkas Juozas Žilys šiuo metu yra Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės instituto profesorius emeritas. J. Žilys yra buvęs Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas, pirmininkas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko vyriausiasis patarėjas konstitucinės teisės klausimais, Lietuvos teisės universiteto (nuo 2004 m. Mykolo Romerio universiteto) Teisės fakulteto dekanas. J. Žilys yra paskelbęs per 120 mokslinių straipsnių. Už nuopelnus Lietuvos valstybei jam yra skirti keli Lietuvos valstybės apdovanojimai: Sausio 13-osios atminimo medalis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 3-iojo laipsnio ordinas, Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didysis kryžius, Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didysis kryžius, taip pat J. Žilys yra gavęs Atminimo ženklą už indėlį plėtojant Lietuvos transatlantinius ryšius bei Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO proga.

Teisėjų garbės teismas sudaromas Teisėjų tarybos įgaliojimų laikui iš dešimties narių, iš kurių keturi yra visuomenės atstovai (du skiriami Respublikos Prezidento ir du Seimo pirmininko) ir šeši teisėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi