Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.07 13:30

Seimo komitetas – prieš mokamų vaiko priežiūros atostogų pratęsimą iki trejų metų

BNS 2016.12.07 13:30

Mokamos vaiko priežiūros atostogos tikriausiai nebus pratęstos nuo dvejų iki trejų metų.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį nepritarė Sveikatos reikalų komiteto vicepirmininko „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio pasiūlymui keisti išmokų vaikus auginantiems ir dirbantiems tėvams mokėjimo tvarką.  

Komiteto vadovas socialdemokratas Algirdas Sysas informavo, kad tai valstybei kainuotų 164 mln. eurų. „Valstietis“ Tomas Tomilinas teigė, kad priimant tokius sprendimus, reikia „žiūrėti į tarptautinį kontekstą“.

„Jau ir taip esame atostogų čempionai“, – teigė jis.

„Valstietė“ Laimutė Matkevičienė mano, kad motinos, ilgai augindamos vaikus, praranda darbo įgūdžius. Be to, anot jps, įsigaliojus įstatymui dėl dirbtinio apvaisinimo, šeimoms atsiras daugiau galimybių susilaukti vaikų.

R. Žemaitaitis siūlė, kad tėvams, kurie pasirinktų gauti vaiko priežiūros išmoką ir trečiaisiais metais, būtų mokama 50 proc. jų atlyginimo.  

Paskirtasis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis yra skeptiškai įvertinęs parlamentaro pataisą.  

Dabar tėvai gali rinktis – vienerius metus gauti 100 proc. buvusio atlyginimo pašalpą, o antraisiais metais jos negauti, arba pirmaisiais metais gauti 70 proc., antraisiais metais – 40 proc. buvusio uždarbio su galimybe grįžti į darbą.

„Sodros“ duomenimis, kitais metais motinystės išmokas už pirmuosius metus gaus kiek daugiau negu 21 tūkst. tėvų, iš kurių 1,8 tūkst. – 100 proc. darbo užmokesčio, beveik 19,3 tūkst. tėvų – 70 proc. 2017 metais tokių bus jau 21,2 tūkst.

Seimas šią vasarą ketino grąžinti iki krizės mokėtą motinystės pašalpą: iki vaikui sueis vieneri metai – 100 proc. vieno iš tėvų uždarbio, o iki dvejų metų – 85 proc.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi