Lietuvoje

2021.12.16 09:23

Skaisgirytė: Kinija siekia pervadinti Lietuvos ambasadą Pekine ir paversti ją biuru

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA2021.12.16 09:23

Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad Kinijos siekis Lietuvos ambasadą Pekine pervadinti Reikalų patikėtinio biuru yra mažų mažiausiai keistas ir neatitinkantis Vienos konvencijos ir diplomatinių santykių nuostatų.

„Jis yra mažų mažiausiai keistas ir neatitinkantis Vienos konvencijos ir diplomatinių santykių nuostatų“, – LRT radijui teigė A. Skaisgirytė.

Šalies vadovo patarėja taip pat atkreipia dėmesį, kad apie Kinijos daromą spaudimą Lietuvai prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį kalbės ir su kitais Europos Sąjungos valstybių vadovais.

„Apie iš Kinijos patiriamą spaudimą prezidentas šiandien kalbės kitiems Europos Sąjungos valstybių vadovams. Manytume, kad bus diskusija dėl to, kaip Europos Sąjunga ir konkrečiai Europos Komisija galėtų padėti Lietuvai šitoje situacijoje“, – sakė A. Skaisgirytė.

„Norėtume, kad konflikto priežastys būtų aiškios ne tik mums, bet ir kitiems mūsų partneriams Europos Sąjungoje ir kad veikimas, ypač ekonominėje-prekybos srityje, turėtų būti kiek galimai platesnis Europos Sąjungos lygiu“, – taip pat pabrėžė ji.

ELTA primena, kad Užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad Lietuvos ambasados Kinijoje laikinoji reikalų patikėtinė Audra Čiapienė grįžta į Vilnių konsultacijų.

Šiuo metu vyksta diskusijos dėl Lietuvos ambasados Kinijoje ir Kinijos ambasados Lietuvoje darbo tvarkos techninių aplinkybių – laukiama, kol Kinija priims sprendimą pratęsti Lietuvos diplomatų akreditacijų Kinijoje galiojimą.

Kadangi pavaduojančio diplomato Pekine nėra, ambasada laikinai tęsia darbą nuotoliniu būdu.

Kaip ir anksčiau, Kinijoje esantiems Lietuvos piliečiams konsulinės paslaugos ir toliau ribotai bus teikiamos nuotoliniu būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Audra Klaipėdoje
Klaipėdos ritmas
COVID-19 patikros punktas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI