Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.06 15:48

Vyriausybės programoje G. Landsbergis pasigedo konkretumo

ELTA 2016.12.06 15:48

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, vertindamas Seimui pristatytą naujosios vyriausybės programą, pabrėžė, kad po ministrų sąrašo paskelbimo iš paskirtojo ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vadovaujamos vyriausybės programos konservatoriai tikėjosi daugiau.

„Žadėjote permainas, žadėjote reformas, o liko tik geri norai, be jokių konkrečių žingsnių, kaip išsikeltus tikslus įgyvendinti, – sako G. Landsbergis. – Gal ir gerai, kad vyriausybės projekte neliko Ramūno Karbauskio Naisių Lietuvos vizijos su valstybinėmis vaistinėmis, valstybinėmis alkoholio parduotuvėmis ir valstybiniais bankais, tačiau neliko ir tų dalykų, kurie pačių „valstiečių“ programoje buvo geri. Pavyzdžiui, Stasio Jakeliūno siūlyta mokesčių sistemos pertvarka kažkur dingo. Turint tokią daugumą Seime ir netgi opozicijos paramą šiuo konkrečiu klausimu, buvo pasirinkta formuluotė „analizuoti reikalingumą“ – tai ką jūs darėte, kai rašėte programą?“ – klausia TS-LKD frakcijos seniūnas.

G. Landsbergis pažymi ir tai, kad valstybei itin svarbioje srityje – švietimo srityje – nepateikiama jokių konkrečių įsipareigojimų ir darbų. „Kalbant apie švietimą, „valstiečiai“ prieš rinkimus kartojo, kad naikins mokinio krepšelius, nepasakydami, kuo žada juos keisti. Šiandien išgirdome, kad jie vis dar ieško geresnių sistemos finansavimo būdų, bet konkretaus atsakymo neturi. Neišgirdome ir atsakymų, kaip bus reformuojamas aukštasis mokslas. Panašu, kad išliks status quo“, – teigia Seimo narys.

Ekonominės politikos srityje jis išgirdo tik abstrakčius pažadus stiprinti pastangas ieškoti investicijų ir stiprinti regioninę politiką. „Vyriausybė taip ir nepateikė konkretaus matymo, kaip atvesti daugiau investuotojų į šalies regionus, ten kurti naujas darbo vietas, taip sprendžiant regionų tuštėjimo ir ten gyvenančių žmonių žemų pajamų problemas“, – vyriausybės programos ekonominę dalį vertina G. Landsbergis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi