Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.06 12:18

Nubaustas „Tvarka ir teisingumas“ partijos narys, neteisėtai vykdęs rinkiminę agitaciją

ELTA 2016.12.06 12:18

Kauno apylinkės teismas skyrė 57 eurų baudą „Tvarka ir teisingumas“ partijos nariui V. M., kuris savo automobilio vidinėje lango pusėje buvo išsidėliojęs šios partijos rinkimų agitacijos skrajutes ir plakatus, arčiau kaip 50 metrų nuo pastato, kuriame buvo įrengta balsavimo patalpa, rašoma Kauno apylinkės teismo išplatintame pranešime spaudai.

Teismas nustatė, kad 62 metų Ukrainos pilietis M. K., gyvenantis Kaune, šių metų spalio 5 dieną prie Kauno miesto savivaldybės pastatė savo automobilį, ant kurio vidinių langų sudėjo partijos narių „Tvarka ir teisingumas“ rinkimų agitacijos skrajutes bei plakatus.

Nustatyta, kad atstumas tarp automobilio ir balsavimo patalpos buvo mažesnis nei  numato Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymas, kuriame pasakyta, kad draudžiama įrengti ir skleisti išorinę politinę reklamą 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Teismo posėdyje apklaustas V. M. savo kaltės dėl padaryto pažeidimo nepripažino. Teigė, jog tądien, vykstant išankstiniam balsavimui į LR Seimą, atvežė balsuoti savo ligotą mamą. Aiškino, kad automobilį pasistatė 80 metrų atstumu nuo pastato. Sakė, kad rinkiminės agitacijos nevykdė ir nerėkavo, o lipdukų tiesiog nespėjo nusiklijuoti.

Teismas šią V. M. poziciją vertino kritiškai, traktavo kaip bandymą išvengti administracinės atsakomybės už padarytą teisės pažeidimą. V. M. kaltę neginčijamai patvirtino liudytojai, tądien matę jį, stovintį šalia savo automobilio. Jie patvirtino, kad V. M. automobilis stovėjo šalia Kauno miesto savivaldybės, o jo viduje buvo išdėlioti jau minėti plakatai ir skrajutės.

Lengvinančia aplinkybe pripažinta tai, kad V. M. turi 30-40 proc. darbingumą.

Įstatymas numato, kad baudą V. M. turi sumokėti per 40 dienų, o jei jis šį nutarimą skųs – per 40 dienų gavus pranešimą, kad skundas liko nepatenkintas.

Šį nutarimą per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi