Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.05 16:52

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis didžiausias Vilniuje

LRT.lt 2016.12.05 16:52

Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje nežymiai padidėjo, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai. Didžiausias sergamumas – Vilniuje.

48-ąją šių metų savaitę (lapkričio 28 d. – gruodžio 4 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 64,1 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 58,2 atv./10 tūkst.  gyventojų.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 48-ąją savaitę registruotas Utenos administracinėje teritorijoje, o didžiausias – Vilniaus administracinėje teritorijoje.

Palyginus 47-osios savaitės sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklį su 48-osios savaitės duomenimis sergamumas gripu ir ŪVKTI padidėjo Alytaus, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Vilniaus administracinėse teritorijose, o sumažėjo Kauno, Tauragės ir Utenos administracinėse teritorijose.

48-ąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 4 asmenys.

ULAC medikai primena, kad viena dažniausių gripo komplikacijų – pneumonija. Tai bakterinės kilmės plaučių uždegimas, kurį dažniausiai sukelia S. pneumoniae. Gripo komplikacijos ir mirtys dažniau ištinka lėtinėmis ligomis sergančius pagyvenusio amžiaus pacientus.

Remiantis pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl pneumokokinės infekcijos kasmet pasaulyje miršta 1,6 mln. žmonių. PSO vaikų skiepijimą pneumokokine vakcina išskiria kaip prioritetinį.

ULAC medikai primena, pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo komplikacijų yra skiepai. Taip pat patariama vengti masinio susibūrimo vietų ir sąlyčio su sergančiais asmenimis, jei įmanoma, atidėti renginius, dažnai plauti rankas, o susirgus gydytis namuose ir neiti į mokyklą ar darbą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi