Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.06 07:18

Seimas vėl spręs dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo

Antradienį Seimas grįžta prie Pagalbinio apvaisinimo įstatymo. Nors jis jau priimtas ir turėjo įsigalioti kiek mažiau nei po mėnesio, naujasis Seimas užsimojo jį taisyti – vėl norima uždrausti šaldyti embrionus. Šio siūlymo šalininkai teigia, kad šaldymas yra neetiškas, tačiau kai kurie medikai ir nevaisingos šeimos sako, kad toks draudimas tik sumažintų jų galimybę susilaukti vaikų.

Lietuvoje yra daugybė šeimų, kurioms pagalbinis apvaisinimas yra vienintelė viltis susilaukti vaikų. Viena tokių – Diana ir jos vyras. Birželį buvo priimtas liberalusis Pagalbinio apvaisinimo įstatymo variantas, tačiau atsinaujinusios iniciatyvos drausti šaldyti embrionus, jiems kelia nerimą.

„Ryžtis tam procesui labai sunku, nes kentėti reikia ne tik fizinį skausmą, bet ir daug psichologinių momentų. Ir kiekvieną kartą praeiti pro stimuliaciją, kuri vyksta porą savaičių. Taip pat turi leistis injekcijas sau į pilvą, tad tikrai negalėsi kiekvieną mėnesį praeiti per šitą“, – teigia Diana Gaičiūnaitė-Dirmė.

Kol kas Diana dar turi galimybę sukurtus embrionus užšaldyti. Nepavykus apvaisinimo procedūrai, ji vėl galėtų pabandyti, tačiau be varginančios hormonų terapijos.

Bet situacija gali pasikeisti. Seime siūloma drausti šaldyti embrionus – jų sukurti tik tiek, kiek vienu metu būtų perkeliama į moters gimdą, bet ne daugiau nei tris. Tokie parlamentarų užmojai stebina jau po pagalbinio apvaisinimo vaikų susilaukusias mamas.

Daugiau apie įstatymo priėmimą ir pagalbinį apvaisinimą – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi