Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.05 23:37

Socialdemokratai pirmadienį naujo kandidato į teisingumo ministrus neskelbs

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.12.05 23:37

Socialdemokratų partija teigia pirmadienį naujo kandidato į teisingumo ministrus neskelbsianti, bet patvirtina, kad yra 2 galimi kandidatai. Pasak partijo vadovo Algirdo Butkevičiaus, norima, kad kandidatai visų pirma būtų patikrinti specialiųjų tarnybų. Tai aiškėja socialdemokratų susitikime su partijos skyrių vadovais Kaune, praneša LRT RADIJAS. 

Pirmadienio popietę vyriausybėje vyko iš anksto neskelbtas socialdemokratų vadovybės susitikimas.

A. Butkevičius su kai kuriais partijos valdybos nariais „derino pozicijas“ prieš vėliau pirmadienį Kaune vyksiantį A. Butkevičiaus ir jo pavaduotojų pasitarimą su skyrių pirmininkais, BNS sakė A. Butkevičiaus atstovas Mindaugas Janulionis.

Neoficialiomis žiniomis, susitikime svarstytos kandidatūros į teisingumo ministro postą, tačiau sprendimas dėl konkretaus kandidato kol kas nepriimtas.

Šiame susitikime dalyvavo europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, parlamentaras Algirdas Sysas, darbą baigiantis teisingumo ministras Juozas Bernatonis, socialdemokratas Česlovas Juršėnas ir kiti partiečiai.

J. Bernatonis BNS sakė, kad šiame susitikime nebuvo apsispręsta dėl kandidato į teisingumo ministro postą. Kartu jis pažymėjo, kad A. Butkevičius kandidatūrų į šį postą su juo nebederina.

Apie tai, kas galėtų užimti teisingumo ministro postą, po susitikimo vyriausybėje neatviravo ir kiti valdybos nariai.

Teisingumo ministro postas naujoje vyriausybėje liko laisvas šių pareigų atsisakius Juliui Pagojui. Jis praėjusią savaitę buvo paskirtas teisingumo ministru naujojoje vyriausybėje, tačiau savo kandidatūrą atsiėmė paaiškėjus informacijai, jog pernai gegužę jis buvo sustabdytas prie vairo neblaivus ir apie tai nepranešė viešai.

Anksčiau Socialdemokratų partija į teisingumo ministrus teikė eksparlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrą, bet šis ją atsiėmė, sulaukęs priekaištų dėl sąsajų su prieštaringos reputacijos Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius.

Kitas socialdemokratų kandidatas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas „valstiečiams“ taip pat neįtiko, kaip teigta, dėl amžiaus ir politikavimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi