Lietuvoje

2016.12.07 20:00

L. Kalpokaitė: nevisavertiškumo kompleksas aplanko ir turint patirties

LRT TELEVIZIJOS laida „Stilius“, LRT.lt2016.12.07 20:00

Larisa Kalpokaitė – viena iš profesionaliausių televizijos serialų žvaigždžių. Jos vaidmenis galima skaičiuoti dešimtimis, o populiarumą sverti kilogramais. Aktorė tikina, kad yra nepaprastai laiminga, bet puikiai žino, ką reiškia geri ir blogai laikai.

„Mane, moterį tokio amžiaus ir tokio sudėjimo, vis dar kviečia dirbti. Jaunystėje pastrakaliojus scenoje, visi žavisi, visiems tinki, bet metai bėga ir viskas tiesiog baigiasi. O aš esu laukiama, turiu darbą ir išminties jį saugoti“, – pasakoja aktorė, neslepianti, kad anksčiau išgyvendavo ir dėl svorio, ir dėl to, kas nuo jos nepriklauso.

Visuotinį pripažinimą, pasisekimą ir gausybę vaidmenų kino, teatro ir televizijos aktorei bei romansų atlikėjai L. Kalpokaitei likimas pažėrė ne jaunystėje, o brandžiame amžiuje. Aktorė neslepia, kad iki šios dienos šlovės ir žinomumo teko nueiti ne trumpą kelią – baigti aukštuosius aktorystės mokslus, nugalėti nevisavertiškumo kompleksą ir kuklumą ir galiausiai įsitvirtinti gausiame vaidybos meistrų būryje.

„Tada buvo klaikus nepasitikėjimas savo jėgomis, kurio aš atsikračiau laikui bėgant. Padėjo man tam tikri žmonės, režisieriai, darbai atsikratyti šio, sakyčiau, nevisavertiškumo komplekso. Kažkur giliai širdyje supranti, kad tu gali, ir tuo pačiu supranti, kad nieko negali, kad nežinai, kaip galėti“, – pasakoja L. Kalpokaitė ir tikina dabar jau žinanti, kaip kovoti su šiuo jausmu, kai jis retkarčiais aplanko.

Tačiau ir įgavus patirties, L. Kalpokaitės karjera nebuvo tokia sklandi, kaip norėjosi, – keitėsi laikai, griuvo įprastos sistemos, o naujos ne taip lengvai kūrėsi. Aktorė prisimena, kad buvo laikas, kai teko ieškoti papildomo uždarbio ir imtis nekvalifikuoto darbo. Pasižiūrėjus į tuos sunkumus supranti, kad jie vėl gali užgriūti, kad sėkmė tai yra, tai jos vėl nėra, sako L. Kalpokaitė.

„Sakykim, balsas dingsta, ir viskas. Tu būk kokia nori talentinga, jauna, graži. Aktoriaus be balso negali būti“, – tikina reportažo herojė.

Tačiau pavėluota profesinė sėkmė ir populiarumas aktorę pasivijo, su televizijos serialais atėjo ir L. Kalpokaitės auksiniai metai. Linksma, sąmojinga ir šmaikšti aktorė šiandien jau dešimtimis skaičiuoja savo vaidmenis lietuviškos televizijos produkcijoje. Moteris darbų stoka nesiskundžia ir teatro scenoje – šiuo metu populiarioji aktorė vaidina Vilniaus mažojo teatro ir „Domino“ teatrų spektakliuose. Į skirtingo lygio ir masto vaidmenis aktorė prisipažįsta žvelgianti vienodai atsakingai ir esanti labai laiminga, kad, nepaisant amžiaus, ji vis dar noriai kviečiama vaidinti.

„Kai vakar režisierius pasakė, kad man yra tokia pjesė, [...] tada supratau, kad jaučiuosi savo vietoje“, – džiaugiasi aktorė.

Pokalbis su aktore L. Kalpokaite apie buvusius sunkumus, mėgstamą darbą ir eksperimentus su įvairiomis dietomis – laidos „Stilius“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt