Lietuvoje

2016.12.11 15:32

Prieš įsigyjant vandens vėžlį reikėtų įvertinti savo galimybes

LRT TELEVIZIJOS laida „Mūsų gyvūnai“, LRT.lt2016.12.11 15:32

Lietuvos zoologijos sodas vien šiemet sulaukė 264 skambučių iš žmonių, kurie nori atiduoti savo geltonausius vandens vėžliukus. Apie dažniausias priežastis, skatinančias atiduoti šiuos gyvūnus, ir jų laikymo sąlygas pasakoja Lietuvos zoologijos sodo Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėja Alma Pikūnienė.

„Priežastys dažniausiai yra dvi: arba mes išvykstame į užsienį ir neturime, kur dėti gyvūno, arba mūsų terariumas jam jau yra per mažas ir mes neturime galimybių jo padidinti. Be abejo, zoologijos sodas taip pat nėra pajėgus priimti visų“, – tikina A. Pikūnienė.

Geltonausiai vėžliai yra Amerikos gyventojai ir į Lietuvą jų vis dar daug įvežama, nors šie gyvūnai – tiek geltonausiai, tiek raudonausiai – jau įtraukti į invazinių gyvūnų rūšių sąrašą. Pasak Šaltakraujų gyvūnų skyriaus vedėjos A. Pikūnienės, Lietuvoje šių vėžlių jau nebereikėtų auginti, tačiau, jei žmonės jų dar turi, tai turėtų tuos gyvūnus išlaikyti iki gyvenimo pabaigos, suteikdami jiems tinkamas sąlygas.

Invazinei rūšiai šie vėžliai priskirti, nes kelias grėsmę baliniams vėžliams.

„Savo tėvynėje jie daug aktyvesni. Lygiai taip pat ir pas mus – jie stipresni už lietuviškas rūšis, už mūsų balinį vėžlį, jie užauga gerokai didesni ir sudaro konkurenciją tiek dėl maisto, tiek dėl buveinių. Yra duomenų, kad šie vėžliai jau sugeba peržiemoti Lietuvoje patys susirasdami tam vietas“, – sako A. Pikūnienė.

Pasak specialistės, didžiausia bėda yra ta, kad žmonės, kuriuos pardavėjai įkalbėjo nusipirkti mažą vandens vėžliuką, net nenutuokia, kad jie užauga iki 30 cm ilgio. Kai kurie iškart nusiperka du vėžliukus, kad jiems būtų linksmiau.

Plačiau apie šių gyvūnų laikymo ypatumus – laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt