Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Premjeras pažadėjo svarstyti A. Bačkio valstybinės pensijos skyrimo klausimą

ELTA2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius kol kas nežada skirti valstybinės pensijos kardinolui Audriui Juozui Bačkiui, tačiau sako, jog šis klausimas bus sprendžiamas ateityje.

Premjeras Algirdas Butkevičius kol kas nežada skirti valstybinės pensijos kardinolui Audriui Juozui Bačkiui, tačiau sako, jog šis klausimas bus sprendžiamas ateityje.

„Truputį lukterkime. Manau, kad šitas klausimas bus svarstomas ateityje“, – penktadienį po apsilankymo Vilniaus arkivyskupijos kurijoje žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Kita vertus, Premjeras teigė, kad valstybė kardinolui ras būdų, kaip atsidėkoti.

„Aš manau, kad mes sugebėsime tai padaryti, bet šiandien dar negaliu konkrečiai kalbėti dėl to, kad nebuvo svarstomas klausimas, ir susilaikysiu nuo pažadų. Bet galiu užgarantuoti, kad tikrai bus atkreiptas dėmesys, ir bus šitas klausimas ateityje svarstomas, ir bus priimami sprendimai“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Klausiamas, ar valstybė turi tam būdų, atsakė, kad „valstybė tam ir yra, kad jų surastų“.

Kardinolas A. J.Bačkis, sukakus pensiniam amžiui, iš „Sodros“ gauna mėnesinę 199,27 Lt išmoką.

Balandžio 5-ąją popiežius Pranciškus priėmė kardinolo A. J. Bačkio atsistatydinimą ir nauju Vilniaus arkivyskupu metropolitu paskyrė vyskupą Gintarą Grušą, primena ELTA.

A. J. Bačkio atsistatydinimo prašymas įteiktas pagal kanonų teisės nuostatus, jam sulaukus 75 metų amžiaus.

Kol įvyks naujo arkivyskupo ingresas, kardinolas paskirtas Arkivyskupijos administratoriumi.

Populiariausi

Ieškomas Afganistano pilietis

Lietuvoje

2020.08.06 17:51

Ignalinos rajone iš izoliacijos patalpų pabėgo COVID-19 sergantis Afganistano pilietis spėja, kad jo tikslas buvo ne Lietuva, o kitos Europos šalys; atnaujinta 19.16