Lietuvoje

2016.12.05 12:40

D. Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Austrijos prezidentą

LRT.lt2016.12.05 12:40

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino išrinktąjį Austrijos prezidentą Alexanderį van der Belleną pergalės rinkimuose proga ir palinkėjo visokeriopos sėkmės einant šias svarbias ir atsakingas pareigas.

Kaip skelbia prezidentūra, sveikinimo laiške D. Grybauskaitė pabrėžė, kad būtina išnaudoti dar daugiau galimybių stiprinant dvišalį Lietuvos ir Austrijos žmonių dialogą bei plėtojant bendras žemyno ir visų europiečių gyvenimą turtinančias iniciatyvas.

Šalies vadovė išrinktajam prezidentui palinkėjo, kad Austrijos piliečių tvirtai išreikštas pasitikėjimas įkvėptų ryžto ir susitelkimo atsakingai dirbti visų šalies žmonių labui, puoselėjant vienybę šalyje ir buriant visus žmones bendriems valstybę ir piliečių gerovę stiprinantiems darbams.

A. van der Bellenas. Scanpix/Reuters nuotr.

A. Butkevičius apgailestauja dėl ambasados uždarymo, bet tikisi glaudaus bendradarbiavimo

Laikinai einantis ministro pirmininko pareigas Algirdas Butkevičius, pirmadienį  priėmęs atsisveikinti atvykusį Austrijos ambasadorių Johanną Spitzerį, sakė tikįs, kad Lietuva ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su Austrija, nepaisant šios šalies sprendimo  uždaryti savo ambasadas Baltijos šalyse.

„Tikimės, kad politinis dialogas ir ateityje vyks visais lygiais. Apgailestaujame dėl sprendimo uždaryti Austrijos ambasadą Vilniuje ir kitose Baltijos šalyse. Taip sumažės Austrijos gebėjimai sekti įvykių eigą mūsų regione. Tačiau mes suprantame, kad ambasados uždarymas nereiškia mūsų santykių statuso pasikeitimo. Lietuva yra suinteresuota tęsti bendradarbiavimą su Austrija prekybos, investicijų, kultūros, turizmo ir kitose srityse“, – sakė laikinasis premjeras.

Austrijos ambasada Vilniuje buvo įkurta 1997 m. 2015 m. Austrijos vyriausybė priėmė sprendimą 2016 metais uždaryti ambasadas Baltijos valstybėse. Vėliau ambasados uždarymas Taline nukeltas dėl būsimo Estijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai.

Pasak A. Butkevičiaus, būtų tikslinga suaktyvinti apsikeitimus aukščiausio lygio pareigūnų vizitais. Tai, kad dvišaliai ryšiai galėtų plėstis, rodo ir ekonominio bendradarbiavimo statistika – 2015 m. dvišalė prekyba išaugo daugiau nei 18 proc., Austrijos eksportas į Lietuvą padidėjo 21,3 proc., Lietuvos eksportas į Austriją ¬– 6,8 proc., turizmas augo 12,1 proc.

„Norime pasveikinti Austrijos investuotojus, vystančius projektus Lietuvoje. Vertiname regioninį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Zalcburgo žemės ekonomikos, sveikatos apsaugos, kultūros ir švietimo srityse. Tai sėkmingos Europos Sąjungos regioninės politikos pavyzdys“, – teigė A. Butkevičius.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23