Lietuvoje

2016.12.05 14:26

J. Pagojus atsistatydina iš VVTAT vadovo pareigų ir stabdo narystę partijoje

LRT.lt 2016.12.05 14:26

Socialdemokratas Julius Pagojus, anksčiau nuslėpęs, kad dėl vairavimo išgėrus metams neteko teisės vairuoti automobilį, ir bandęs išvengti nuobaudos, po kilusio skandalo atsistatydina iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTA) direktoriaus pareigų ir stabdo narystę partijoje.

„Pranešu, jog atsistatydinu iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus pareigų ir stabdau savo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Šį sprendimą priėmiau atsižvelgdamas į susiklosčiusią situaciją, kuri užkerta kelią man tinkamai atlikti savo pareigas šioje tarnyboje bei gali paralyžuoti visos institucijos darbą“, – pirmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ išplatintame pranešime sako J. Pagojus.

Viešojoje erdvėje pasirodžius iki tol neskelbtai informacijai, kad J. Pagojus 2015-ųjų pavasarį policijos pareigūnų buvo sustabdytas būdamas neblaivus už vairo (jam nustatytas 0,67 promilės girtumas), lapkričio 30 d. J. Pagojus paprašė atšaukti savo kandidatūrą į teisingumo ministrus. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė socialdemokratą iš patvirtintos vyriausybės sudėties. 

Teisingumo ministerija pranešė, kad ministras Juozas Bernatonis patenkino VVTAT direktoriaus J. Pagojaus prašymą atleisti jį iš tarnybos vadovo pareigų.

Tarnybai laikinai vadovaus VVTAT direktoriaus pavaduotoja Neringa Baronienė. Šias pareigas ji eis tol, kol įstatymų nustatyta tvarka nebus paskirtas naujas VVTAT vadovas.