Lietuvoje

2016.12.04 16:15

S. Daukanto aikštėje įvyko NVO kalėdinė labdaros mugė

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.12.04 16:15

Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, surengta prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir jau tradicija tapusi nevyriausybinių organizacijų (NVO) kalėdinė labdaros mugė. 

Septintus metus iš eilės rengiamoje šventėje šiemet dalyvavo daugiau kaip 40 organizacijų ir bendruomenių iš įvairių Lietuvos regionų, siūliusių įsigyti įvairių kalėdinių suvenyrų, rankdarbių.

Surinktos lėšos bus skirtos socialiniams pagalbos projektams – skurdžiai besiverčiančioms šeimoms, negalią turintiems žmonėms, tuberkulioze sergantiems vaikams ir dienos centrams.

Pasak šalies vadovės, kasmet įvairių labdaros organizacijų padedančių vis daugėja, kaip ir daugėja tų, kurie aukoja mažiau turintiems.

„Pirmiausia, savanorystė vis plečiasi, vis daugiau žmonių dalyvauja, turime daugybę organizacijų – ir Raudonasis kryžius, ir Maltos ordinas, ir įvairios neįgaliųjų organizacijos, kurios padeda kitiems. Aš palaikau tuos žmones, kurie kitiems padeda, kurie nėra abejingi skausmui, ligai, skurdui. Todėl šios organizacijos šiandien yra čia. Joms kasmet yra gera būti čia, nes jie susitinka vieni su kitais, jie parodo save, jie mėgina pristatyti save visuomenei ir žmonėms“, – teigia prezidentė D. Grybauskaitė.

Prezidentės patarėja Ona Marija Vyšniauskaitė sako, kad mugės tikslas – supažindinti visuomenę su nevyriausybinių organizacijų veikla ir paskatinti savanorystę.