Lietuvoje

2016.12.03 21:02

Klaipėdoje ir Palangoje sužibo Kalėdų eglės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.03 21:02

Klaipėdoje ir Palangoje šeštadienio vakarą įžiebtos Kalėdinės eglutės.

Klaipėdoje, Teatro aikštėje, sužibo pačių klaipėdiečių dovanota žaliaskarė, o įspūdingiausiu šventės akcentu tapo didžiulio 6 metrų aukščio ir 10 metrų skersmens stilizuoto sniego rutulio įsižiebimas. Jo centre – vienas gražiausių Klaipėdos simbolių – Taravos Anikė. Tai - originalių šviesos instaliacijų viešose miestų erdvėse menininko iš Prancūzijos Jacques`o Rivalio dovana kitąmet Lietuvos kultūros sostine tampančiam uostamiesčiui. O kartu ir Klaipėdos pramonininkų asociacijos, skyrusios 40 tūkst. eurų.

Šventinė nuotaika šeštadienį pasklido ir Palangoje. Eglę pagrindinėje miesto aikštėje papuošęs kurortas skelbia tapsiantis Kalėdų Šviesos miestu. Šventinėmis lemputėmis nušvito ir visas miestas. O Kalėdų senelis šiemet į kurortą atvyko jam nebūdinga transporto priemone – dviračiu.

12 metrų aukščio eglę puošia apie 20 tūkst. šviesos diodo švieselių bei netradicinės dekoracijos su žiemiškos Palangos vaizdais. Taigi atėjusieji gali pasijusti lyg trumpoje ekskursijoje po žymiausias apsnigto kurorto vietas.

Daugiau apie šias ir kituose šalies miestuose įžiebtas eglutes – reportaže.