Lietuvoje

2016.12.03 11:05

Tarptautinę neįgaliųjų dieną rengiama bendrystės akcija

ELTA 2016.12.03 11:05

Tarptautinę žmonių su negalia dieną – gruodžio 3-iąją – nevyriausybinės organizacijos rengia akciją ir kviečia visuomenę burtis į skirtingų miestų ir miestelių centrines aikštes ir kartu sukurti „gyvą“ skulptūrą – sujungtus ženklų „Neįgalus“ ir „Pėsčiųjų takas“ simbolius.

Socialinės įtraukties akciją „Aš ir Tu – tai MES“ inicijuoja viešoji įstaiga „Baltijos ugdymo centras“, Šiaulių apskrities cerebrinio paralyžiaus asociacija, Šiaulių nevyriausybinių organizacijų sąjunga ir asociacija „Maži žingsneliai“.

Vilniaus, Šiaulių, Kauno bei Marijampolės miestų aikštėse susirinkę neįgalieji ir socialinei atskirčiai neabejingi sveikieji kartu kurs „gyvą“ skulptūrą, simbolizuosiančią bendruomeniškumą. Organizatoriai tikisi, kad prie akcijos spės prisijungti ir Alytaus, Palangos Panevėžio ir kiti Lietuvos miestai.

Vilniečiai prie šios akcijos kviečiami jungtis Katedros aikštėje ir parodyti ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui, kad esame neabejingi socialinės atskirties mažinimui tarp neįgaliųjų ir negalios neturinčiųjų, kad mums ne vis vien, kokioje visuomenėje gyvename patys ir auga mūsų vaikai.

„Tai bus smagi akcija, kurios metu niekas nesiskųs, nepriekaištaus ir neverkšlens – tiesiog smagiai leis laiką. Juk bendrystė suteikia abipusio džiaugsmo! Tai puiki proga įrodyti pasauliui, kad Lietuva – draugiškų bei tolerantiškų žmonių kraštas. Ateikime, paimkime vieni kitus už rankos ir parodykime, kad mums – ne vis vien“, – ragino viena iš „Baltijos ugdymo centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

Savo ruožtu prezidentė Dalia Grybauskaitė irgi pažymi, kad „Tarptautinė neįgalių žmonių diena mums primena, kiek dar daug turime nuveikti, kad taptume bendruomeniška ir visiems pagarbia visuomene, kurioje kiekvienas negalios paliestas žmogus būtų išgirstas ir suprastas.“