Lietuvoje

2016.12.03 17:35

G. Steponavičius – specialusis liudytojas E. Masiulo byloje

DELFI.lt 2016.12.03 17:35

Galimos korupcijos byloje, kurioje Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Generalinė prokuratūra įtarimus dėl kyšio paėmimo pareiškė buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui – naujas posūkis.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ šeštadienį rašo, kad Seimo narys Gintaras Steponavičius atliekamame ikiteisminiame tyrime apklaustas kaip specialusis liudytojas. O tai reiškia, kad tokį statusą turintis asmuo bet kuriuo metu gali tapti įtariamuoju.

Tai patvirtino Generalinė prokuratūra.

DELFI žiniomis, prokurorai aiškinasi, ar tikrai galimas kyšis, kurį, įtariama, iš „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmė E. Masiulis, nebuvo skirtas partijai.

Tuo metu G. Steponavičius, aiškindamas, kodėl tapo specialiuoju liudytoju, „Lietuvos rytui“ sakė, kad prokurorai per apklausą jį informavo, kad jam „kai kurių klausimų tik kaip liudytojui užduoti negalima“.

„Tačiau kaip ten buvo toliau, kokia buvo procedūra ir kuo viskas baigėsi, aš nesupratau ir nežinau“, – dienraščiui sakė Seimo narys.

Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Generalinės prokuratūros atliekamame tyrime R. Kurlianskiui yra pareikšti įtarimai dėl poveikio buvusiems Seimo nariams V. Gapšiui ir E. Masiuliui.

Įtariama, kad V. Gapšiui buvo pasiūlytas 25 tūkst. Eur kyšis, kuris turėjo būti suteiktas nuolaidomis transliuojant Darbo partijos politinę reklamą LNK televizijoje bei suteikiant paramą viešąjai įstaigai. taip pat įtariama, jog R. Kurlianskis esą bandė paveikti V. Gapšį, kad šis darytų įtaką partijos frakcijai Seime svarstant klausimą dėl Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkės Editos Dambrauskienės skyrimo generaline prokurore.

Tuo metu E. Masiuliui, įtariama, buvo perduotas 106 tūkst. Eur kyšis už tai, kad šis paveiktų Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime narius svarstant įstatymo projektus dėl kelio Vilnius-Utena“ ir vartojimo kreditų bei už poveikį Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariams – kad klausimo svarstymas dėl paminklo Jonui Basanavičiui pastatymo vietos būtų išbrauktas iš tarybos darbotvarkės.

Nei R. Kurlianskis, V. Gapšys, nei E. Masiulis jiems pareikštų įtarimų nepripažįsta. Po įtarimų pareiškimo E. Masiulis, žadėjęs nustebinti visą Lietuvą paaiškindamas su įtarimais susijusias aplinkybes, po kelių mėnesių teigė, kad iš verslininko pinigus buvo pasiskolinęs.