captcha

Jūsų klausimas priimtas

Informacinio karo tyrėjas: mažėja mokančių rusų kalbą, mažėja ir informacinė įtaka

Aukšta Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnė Eleonora Mitrofanova ketvirtadienį pareiškė, kad buvusios Sovietų Sąjungos šalys įstatymais turi įtvirtinti išskirtinį rusų kalbos statusą. Seimo atstovai teigia, kad tokie pareiškimai visų pirma yra Rusijos geopolitinių interesų parodymas.
Scanpix/Reuters nuotr.
Scanpix/Reuters nuotr.

Pasak Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narės Rasos Juknevičienės, tokiais Rusijos politikų pareiškimais tiesiog bandoma daryti spaudimą.

„Kiekvieną kalbą mokėti yra gerai, bet čia yra esmė, kad mus nori kažkaip versti, daryti spaudimą, kad šiai kalbai suteiktume ypatingą statusą, netgi, kaip buvo pasakyta, keistume Konstituciją ir įstatymus.  <...> Tai yra užsienio kalba. Anglų, rusų, prancūzų, vokiečių kalbų mokosi jaunimas, bet jie patys pasirenka“, – sako R. Juknevičienė.

Informacinį karą ir propagandą tyrinėjančio Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto docento Manto Martišiaus teigimu, Kremliaus atstovai suvokia, kad rusų kalbos mokėjimas Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse krenta, o su juo krenta ir Rusijos informacinė įtaka.

Plačiau apie tai – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...