Lietuvoje

2016.12.02 16:20

D. Grybauskaitė: NATO pratybos stiprina Lietuvos gynybą

LRT.lt2016.12.02 16:20

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Generolo Silvestro Žukausko poligone stebėjo NATO karines pratybas „Geležinis kardas 2016“, teigiama pranešime spaudai. Dvi savaites trukusių pratybų pabaigą reiškusiame renginyje taip pat dalyvavo laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, kiti kariuomenės padalinių vadai, užsienio svečiai. 

Prezidentė: siunčiama labai aiški žinia

Pasak prezidentės, tokio dydžio ir masto pratybos yra svarbi Aljanso atgrasymo dalis. Siunčiama labai aiški žinia, kad NATO yra vieningas, stiprus ir pasirengęs ginti kiekvieną savo narę.

Šalies vadovės teigimu, intensyvus pratybų kalendorius demonstruoja aukštą Aljanso karių pasirengimo lygį. Lietuvos kariuomenė jau antrus metus iš eilės dvigubina tarptautinių pratybų skaičių. Šiemet mūsų šalyje jų surengta 14. Pratybų metu buvo gerinami Lietuvos karių koviniai įgūdžiai, sąveika su NATO šalių kariais ir įgyvendinamos kolektyvinės gynybos užduotys.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad Lietuvos kariuomenei keliami ambicingi tikslai. Būtina stiprinti pasirengimą greitai reaguoti, plėsti greitojo reagavimo pajėgas, modernizuoti ginkluotę ir intensyviai formuoti rezervą.

A. Pliadžio (KAM) nuotr.

Kariuomenės vadas pratybas įvertino kaip sėkmingas

Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. J. V. Žukas įvertino pratybas kaip itin sėkmingas. Jose Lietuvos kariai turėjo puikias galimybes treniruotis bendrų veiksmų su sąjungininkų kariais.  

Pratybose „Geležinis kardas 2016“ pirmą kartą dalyvavo ir tokio lygio pratyboms suformuotas Lietuvos kariuomenės rezervo karių batalionas.

Nauja šiose pratybose buvo ir tai, kad jose pirmą kartą buvo atlikti šaudymai iš Vokietijos kariuomenės specialiai pratyboms atsigabentos reaktyvinės salvinės ugnies sistemos MARS II .

Trečią kartą surengtose vienose didžiausių lauko pratybų Lietuvoje dalyvavo per 4000 karių iš 11 NATO valstybių: Estijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Rumunijos, Slovėnijos, Vokietijos ir Lietuvos. Jų tikslas – stiprinti Lietuvos karių sąveiką su sąjungininkais, gerinti veiksmų suderinamumą ir pasirengimą atlikti sudėtingas gynybines bei logistines operacijas.

A. Pliadžio (KAM) nuotr.

Pasirengta priimti NATO tarptautinį batalioną

Pratybos kartu buvo ir pasirengimas priimti Vokietijos vadovaujamą NATO tarptautinį batalioną, kuris Lietuvoje bus dislokuotas 2017 metais. Jau dabar atvykę šio bataliono kariai per pratybas išbandė Vokietijos reaktyvines salvines ugnies sistemas „MARS II“.

„Geležinio kardo“ pratybos šiemet yra išskirtinės, nes jose dalyvauja naujai įsteigta 2-oji motorizuota pėstininkų brigada „Žemaitija“, į kurios sudėtį įtrauktas ir rezervo karių batalionas.

Šios pratybos taip pat buvo baigiamosios antrosios laidos šauktiniams, kurie atlikę privalomąją karo tarnybą išeis į atsargą.

Pratybos „Geležinis kardas 2016“ vienu metu vyksta Generolo Silvestro Žukausko (Pabradė) ir Gaižiūnų (Rukla) poligonuose.

A. Pliadžio (KAM) nuotr.

Bus galima išvysti techniko kolonas

Po parodomosios programos pratybose dalyvavę kariai išsirikiavo iškilmingai uždarymo ceremonijai. Rikiuotės metu buvo apdovanoti labiausiai mokymuose pasižymėję kariai, iškilmingai nuleista pratybų vėliava.

Pratybų dalyviai mokymams buvo atsigabenę savo ginkluotę ir kovinę techniką, todėl išvykimas iš pratybų vyks gruodžio 2-5 dienomis. Karinė technika bus gabenama ir kariai išvyks geležinkeliais, bendro naudojimo keliais, taip pat jūrų keliu per Klaipėdos uostą bei lėktuvais per Vilniaus ir Kauno oro uostus į savo nuolatinės dislokacijos vietas.

Karines technikos kolonas bus galima išvysti judant maršrutais Pabradė-Vievis–Klaipėda, Pabradė–Vievis–Kaunas–Kalvarija, Pabradė–Maišiagala–Saločiai, taip pat Pabradė–Vievis–Rukla. Kolonos bus lydimos Karo policijos.

Pratybų vadovybė iš anksto dėkoja eismo dalyviams už supratingumą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.