Lietuvoje

2016.12.02 20:02

Kauno raj. vicemeras įtariamas kyšininkavimu ir papirkimu

BNS, LRT.lt 2016.12.02 20:02

Kauno rajono vicemerui Kęstučiui Povilaičiui pateikti įtarimai dėl kyšininkavimo ir papirkimo bei skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Tuo metu Kauno rajono savivaldybė praneša, kad, reaguodamas į Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudževeliui ir vicemerui Kęstučiui Povilaičiui teisėsaugos pateiktus įtarimus dėl galimai įvykdytų teisės pažeidimų, LSDP Kauno rajono skyriaus prezidiumas ketvirtadienį sustabdė jų narystę partijoje.

Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai vicemerą ir dar tris privačių įmonių atstovus sulaikė trečiadienį, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl korupcijos, kuriame įtarimai taip pat pateikti savivaldybės administracijos direktoriui Ričardui Pudževeliui, jis suimtas dviem savaitėms. Kartu su juo buvo sulaikyti dar keturi asmenys.

Įtariama, kad administracijos direktorius susitarė su verslininku, jog įmonės lėšomis bus tiekiamos statybinės medžiagos jo namui, o apskaitoje bus nurodyta, kad medžiagos panaudotos renovuojant savivaldybei priklausančias šilumos katilines. Įmonės vadovas taip pat suimtas dviem savaitėms.

Vienam iš likusių trijų sulaikytų asmenų taikyta švelnesnė kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su tam tikrais asmenimis, susijusiais su ikiteisminiu tyrimu ir lankytis tam tikrose vietose. Kitiems dviem asmenims skirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Trims įmonių atstovams, sulaikytiems kartu su vicemeru, taip pat skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Pareigūnai tiria įtarimus dėl kyšininkavimo, papirkimo bei piktnaudžiavimo.