Lietuvoje

2016.12.01 18:09

Į Lietuvą atvyksta keli šimtai amerikiečių karių, tankai ir kita šarvuota technika

Dovydas Pancerovas, 15min.lt2016.12.01 18:09

JAV kariuomenė pradės didžiausią per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operaciją. Į Lietuvą ir kitas Europos valstybes atvyks keli tūkstančiai amerikiečių karių ir karinės technikos vienetų.

15min žiniomis, 2017 metų vasario 15-ąją į Lietuvą atkeliaus kuopos dydžio vienetas ir pakeis šiuo metu mūsų šalyje dislokuotus amerikiečių kariškius.

„Į Lietuvą atvyks apie 200 karių, 4 tankai „Abrams“, iki 10 kovos mašinų „Bradley“ ir lengvoji technika“, – 15min sakė kapitonas Donatas Suchockis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo karininkas.

Amerikiečiai rengs savo karių mokymus, dalyvaus pratybose kartu su Lietuvos kariuomene.

„Kartu tai ir atgrasymo misija“, – sakė kapitonas D.Suchockis. Taip JAV kariuomenė tarsi parodys, kad laikosi įsipareigojimo ginti savo sąjungininkus NATO.

Atvyksta iš JAV

Kitąmet JAV kariuomenė Europoje įgyvendins karinio rengimo misiją „Atlantic resolve“. Kartu tai – didžiausia per pastarąjį dešimtmetį perdislokavimo operacija.

Nuo 2014 metų į Lietuvą atvyko jau keli amerikiečių daliniai, bet anksčiau jie būdavo perkeliami iš nuolatinės dislokacijos vietų kitose Europos šalyse. Naujosios pajėgos permetamos iš pačių JAV.

Atvykstantys amerikiečių daliniai buvo suskirstyti į dvi grupes, kurios bus dislokuotos Pietų ir Šiaurės Europoje. Pastarajai grupei priklauso Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija.

JAV žiniasklaida skelbia, kad per operaciją „Atlantic resolve“ į Europą atvyks apie 4 tūkst. amerikiečių karių ir apie 3 tūkst. karinės technikos vienetų.

Operacijai vadovaus JAV kariuomenės Europos vadavietė.

Populiariausi

Medikai dirba Alytaus Stasio Kudirkos ligoninėje karantino metu
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje

2021.04.20 09:34
COVID-19 TRUMPAI

Lietuvoje patvirtinti 1138 nauji koronaviruso atvejai, mirė 9 žmonės, pirmąją skiepo dozę gavo 4541 asmuo

mirė 40–49 metų amžiaus grupei priklausantis asmuo; atnaujinta 10.00