Lietuvoje

2016.12.01 19:15

Žiniasklaidą nori įpareigoti skelbti duomenis apie iš partijų, institucijų gautas pajamas

BNS2016.12.01 19:15

Parlamentarai sieks, kad žiniasklaidos priemonės viešai skelbtų informaciją apie gautas pajamas iš valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, partijų reklamos ir užsakomųjų straipsnių.

Ketvirtadienį bendru sutarimu po pateikimo pritarta tai numatančioms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms.

Projekto autorius konservatorius Arvydas Anušauskas teigė, kad jo pataisa turėtų padėti sukurti vieningą ir skaidresnę viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą.

Pagal projektą, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, be kitų duomenų, turėtų vyriausybės įgaliotai institucijai pateikti duomenis apie visus akcininkus, valdymo organus ir vadovaujančius asmenis, už turinį atsakingo asmens vardą ir pavardę, informaciją apie turtinius santykius, jungtinę veiklą, siejančią su kitais juridiniais asmenimis, suvestinius finansinės apskaitos duomenis, tiražą.

Taip pat numatyta, kad privalu pateikti informaciją apie gautą paramą, jeigu ji viršija 10 bazinių socialinių išmokų dydį (380 eurų), nurodant šios paramos dydį ir šaltinį.

„Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neprivalo deklaruoti sąsajų su kitą ūkinę, finansinę ar komercinę veiklą vykdančiais ūkio subjektais. Todėl šiuo metu deklaruojamų duomenų spektras ir apimtis nesukuria pakankamo skaidrumo viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų veikloje, neigiamai atsiliepia viešai skleidžiamos informacijos objektyvumui“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.