captcha

Jūsų klausimas priimtas

Žiniasklaidą nori įpareigoti skelbti duomenis apie iš partijų, institucijų gautas pajamas

Parlamentarai sieks, kad žiniasklaidos priemonės viešai skelbtų informaciją apie gautas pajamas iš valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, partijų reklamos ir užsakomųjų straipsnių.
Projekto autorius A. Anušauskas. BNS nuotr.
Projekto autorius A. Anušauskas. BNS nuotr.

Ketvirtadienį bendru sutarimu po pateikimo pritarta tai numatančioms Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms.

Projekto autorius konservatorius Arvydas Anušauskas teigė, kad jo pataisa turėtų padėti sukurti vieningą ir skaidresnę viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų informacinę sistemą.

Pagal projektą, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, be kitų duomenų, turėtų vyriausybės įgaliotai institucijai pateikti duomenis apie visus akcininkus, valdymo organus ir vadovaujančius asmenis, už turinį atsakingo asmens vardą ir pavardę, informaciją apie turtinius santykius, jungtinę veiklą, siejančią su kitais juridiniais asmenimis, suvestinius finansinės apskaitos duomenis, tiražą.

Taip pat numatyta, kad privalu pateikti informaciją apie gautą paramą, jeigu ji viršija 10 bazinių socialinių išmokų dydį (380 eurų), nurodant šios paramos dydį ir šaltinį.

„Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neprivalo deklaruoti sąsajų su kitą ūkinę, finansinę ar komercinę veiklą vykdančiais ūkio subjektais. Todėl šiuo metu deklaruojamų duomenų spektras ir apimtis nesukuria pakankamo skaidrumo viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų veikloje, neigiamai atsiliepia viešai skleidžiamos informacijos objektyvumui“, – teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...