Lietuvoje

2016.12.01 22:51

Keliautojas V. Mikaitis: būdamas užsienyje pavydžiu žmonėms, kurie irgi yra užsienyje

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2016.12.01 22:51

Vytautas Mikaitis jau apkeliavo 88 pasaulio šalis. Save tikru kelionių maniaku vadinantis kaunietis šiam iššūkių kupinam pomėgiui negaili didžiosios dalies savo uždirbamų pinigų. Nutrūktgalvis Vytautas lankėsi kraštuose, į kuriuos paprastai nepateksi, pavyzdžiui, Šiaurės Korėjoje.

Meksika, Australija, Panama, Japonija, Brazilija, Kuba, Brunėjus, Kolumbija, Tadžikistanas, Šiaurės Korėja – tai tik nedidelė dalis šalių, kurias jau apkeliavo renginių vedėjas ir krepšinio apžvalgininkas Vytautas. Ilgiau nei mėnesį vienoje vietoje nesustygstantis 30-metis vyras juokiasi, kad noras keliauti iš aistros jau peraugo į sparčiai progresuojančią ligą.

„Būdamas užsienyje aš pavydžiu tiems žmonėms, kurie irgi yra užsienyje, tik kitoje vietoje, aš irgi noriu. Nors pagalvoju – juk aš esu, palauk truputėlį, bus vėliau“, – pasakoja Vytautas.

Šių metų sausį laikraštyje išspausdintame interviu Vytautas pasakojo, kad aplankė 77 šalis, dabar jų jau 88. O iki Naujųjų metų laukia dar mažiausiai trys skrydžiai. Tad nenuostabu, kad kartais vyrui ir galva susisuka.

„Man skambina ir sako – labas, čia Valerija, o tu užsienyje kažkur? Aš atsibundu ir galvoju, kur aš esu. Graikijoje? Ne, ne Graikijoje. Kitas klausimas – kiek čia man kainuoja atsiliepti į skambutį. Palaukit. Aš Turkijoje! Viskas gerai, aš Turkijoje“, – juokiasi Vytautas.

Nuotykių ieškotojas ne iš tų, kurie ruošiasi kelionei, renka apie ją medžiagą, skaito knygas ir atsiliepimus. Pavyzdžiui, prieš kelionę į Japoniją jis nežinojo, nei kuriame viešbutyje apsistos, nei kokias vietas aplankys.

„Tai yra blogas pavyzdys – taip nedarykit, nes reikia pasiruošti. Kitaip ten nuvažiavęs ieškai ir gaišti laiką“, – tikina reportažo herojus.

Į kelią Vytautas susiruošia per kelias minutes, nepamainoma jo palydovė – kuprinė, į kurią telpa viskas, ko gali prireikti bet kurioje šalyje. Žinoma, piniginė yra pats svarbiausias kelionės aksesuaras, tiksliau – į ją sudėtos kupiūros.

Apie tokius pat nenuoramas keliautojus Vytauto šeimos narius ir apie kelionę į Šiaurės Korėją – laidos „Gyvenimas“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.