Lietuvoje

2021.12.09 11:44

VSAT vaizdo įraše – migranto irakiečio pasakojimas apie bandymą patekti į Lietuvą

ELTA2021.12.09 11:44

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) paviešintame vaizdo įraše fiksavo migranto, Irako piliečio, pasakojimą. Jis kartu su tautiečiais trečiadienį neleistinoje vietoje bandė iš Baltarusijos patekti į Lietuvą Druskininkų savivaldybės ribose.

Kurorto pasieniečių sulaikytoje grupėje buvo 8 vyrai ir moteris. Irakietis VSAT pareigūnams pasakojo, kaip į Baltarusijos pusėje įrengtą stovyklą ir iš jos prie sienos su Lietuva migrantai buvo vežami skirtingomis transporto priemonėmis. Užsienietis taip pat paliudijo apie Baltarusijos pareigūnų spaudimą neteisėtai kirsti Lietuvos sieną.

Neteisėtai į Lietuvą atvykusio migranto liudijimas apie Baltarusijos pareigūnų spaudimą neteisėtai kirsti sieną

Migrantams pagalbos nereikėjo, jie dėvėjo metų laiką atitinkančius drabužius ir nebuvo sušalę bei ramiai vykdė Druskininkų pasieniečių nurodymus.

VSAT pareigūnai irakiečiams perdavė humanitarinius paketus su maistu, vandeniu ir kitais jiems praversiančiais daiktais. Tuomet užsieniečiai nebuvo įleisti į Lietuvą ir grįžo į Baltarusiją.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, jų į Lietuvą nepateko 7918 (vidurnakčio iš trečiadienio į ketvirtadienį duomenys).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt