Naujienų srautas

Lietuvoje2016.12.01 10:49

Dėl naujo ministro socdemai spręs penktadienį

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.12.01 10:49

Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba penktadienį ketina svarstyti kandidatus į teisingumo ministrus, kai iš būsimos vyriausybės pasitraukė Julius Pagojus. Tai „Žinių radijui“ patvirtino partijos vadovas Algirdas Butkevičius. Tiesa, jis teigia, kad kol kas partija neturi naujo kandidato į teisingumo ministrus.

Partijos vadovas taip pat pripažįsta, kad yra keli kandidatai, tačiau jie netinka būsimam vyriausybės vadovui.

„Tikrai šiandien ne“, – interviu „Žinių radijui“ ketvirtadienį sakė A. Butkevičius, klausiamas, ar socialdemokratai jau rado kandidatą į teisingumo ministrus.

A. Butkevičius vylėsi, kad naujo kandidato į teisingumo ministrus klausimas bus aptariamas penktadienį LSDP valdybos posėdyje. Tiesa, jis pripažino, kad yra „keli kandidatai, bet jie netinka paskirtajam Premjerui Sauliui Skverneliui.

„Yra keli kandidatai, bet kažkodėl jie pateikti, mano manymu, ministrui pirmininkui netinka“, – teigė A. Butkevičius, bet neįtikimo priežasčių neįvardijo, nors pabrėžė aukštą kandidatų kompetenciją.

Kita vertus, pasak socialdemokratų lyderio, pasirinkti savo komandos žmones yra paskirtojo premjero kompetencija.

„Čia nenorėčiau detalizuoti nei pavardžių, nei, žinote, vertinti ministro pirmininko pasirinkimo teisę“, – sakė jis.

Spręs ir dėl nuobaudų

Pasak socialdemokratų vicepirmininko Algirdo Syso, partijos prezidiumas artimiausiu metu apsispręs, kokias nuobaudas skirti Teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui ir viceministrui Juliui Pagojui už tai, kad jie neinformavo partijos vadovybės dėl J. Pagojaus nusižengimo.

A. Sysas taip pat neabejoja, kad Pagojus bus išbrauktas iš socialdemokratų partijos Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotojų.

„Garantuoju, kad jis bus pašalintas iš komisijos artimiausiame posėdyje. Jis pats padarė meškos paslaugą. (...) Neįsivaizduoju jo politinės karjeros bent jau artimiausioje ateityje, nes tokiais veiksmais padaryta didelė žala tiek sau, tiek partijai. Žinant, kokį laikotarpį pergyvena socialdemokratų partija, net komentuoti nesinori“, – kritikos negailėjo A. Sysas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į S. Skvernelio teikimą, trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė J. Pagojų iš patvirtintos vyriausybės sudėties.

J. Pagojus paskelbė traukiąsis iš teisingumo ministro pareigų, į kurias buvo paskirtas prieš dieną, tačiau nepradėjo jų eiti, nes nebuvo prisiekęs Seime po susitikimo su paskirtuoju premjeru S. Skverneliu.

Susitikimas buvo surengtas paviešinus aplinkybes apie 2015 m. jam būnant viceministru padarytą nusižengimą – vairavimą neblaiviam.

Prieš J. Pagojų tarp galimų kandidatų į teisingumo ministrus buvo minimas Darius Petrošius, tačiau jis savo kandidatūrą atsiėmė, o Juliaus Sabatausko kandidatūra netiko „valstiečiams-žaliesiems“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi