Lietuvoje

2016.12.01 07:55

Julius Pagojus viceministro kėdę į direktoriaus krėslą iškeitė pralošęs teismus

Trečiadienį trauktis priverstas paskirtasis teisingumo ministras Julius Pagojus greičiausiai įtarė, kad, jei į viešumą iškils nemaloni istorija su promilėmis, jo karjerai Teisingumo ministerijoje ateis galas. Todėl nepraleido progos užimti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) direktoriaus kėdės. Šių metų vasarą įvykęs konkursas į šias pareigas kėlė didelių abejonių.

Informacija apie tai, kad 28 metų socialdemokratas J. Pagojus gegužę buvo nutvertas už vairo neblaivus, pasklido kone iškart po to, kai prezidentė antradienį patvirtino naująją Sauliaus Skvernelio vyriausybę. Kilo skandalas.

Trečiadienį po susitikimo su paskirtuoju premjeru J.Pagojus savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad nebebus ministras.

Mintis, kad už girtumą atimta teisė vairuoti gali pakenkti karjerai, J. Pagojų turėjo kamuoti jau seniai.

Tačiau teisingumo viceministrui, panašu, ramu nebuvo, todėl jis nusprendė dalyvauti VVTAT direktoriaus atrankoje.

Antradienį jis pats prisipažino apie tai pasakęs teisingumo ministrui Juozui Bernatoniui, net siūlęs atsistatydinti, tačiau labiau patyrusio socialdemokrato esą buvo nuramintas, kad to nereikia.

Tačiau teisingumo viceministrui, panašu, ramu nebuvo, todėl jis nusprendė dalyvauti VVTAT direktoriaus atrankoje.

Teismuose nieko nepešė

Kelių eismo taisyklių pažeidimą J. Pagojus mėgino ginčyti teismuose, tačiau jam to padaryti nepavyko, gegužės 2 dieną Klaipėdos apygardos teismas priėmė nutartį, kuria paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kad administracinis teisės pažeidimas buvo padarytas.

Teisingumo ministerija panašiu metu pradėjo ieškoti naujo VVTAT vadovo. Kaip rodo internete esantis skelbimas dalyvauti direktoriaus atrankos konkurse, dokumentus reikėjo priduoti iki liepos 22 dienos. Teismus pralošęs ir metams teisės vairuoti netekęs J.Pagojus dokumentus pridavė, nepaisant to, jog turėjo ministro užtarimą. Tiesa, partijos vadovybė apie J.Pagojaus nuodėmę nebuvo informuota. Apie tai tik dabar sužinoję partijos vadovai neslėpė, kad jei tai būtų paaiškėję pavasarį, J.Pagojus būtų netekęs posto.

Rugpjūčio 22 dieną įvyko Teisingumo ministerijos rengtas konkursas vadovauti tarnybai. J.Pagojus jį laimėjo. praėjus mėnesiui po laimėto konkurso, J. Bernatonis paskyrė jaunąjį partijos bičiulį tarnybos vadovu.

Konservatoriai skundė prokurorams ir STT

Konservatorius Jurgis Razma viešai abejojo šio konkurso skaidrumu. Jis įtarė, kad konkurso sąlygos galėjo būti parengtos būtent J. Pagojui.

Konkurso į VVTAT vadovo pareigas, be kitų dalykų, nurodyta, jog siekiantis šio posto asmuo privalo turėti ne trumpesnę kaip trejų metų teisinio darbo patirtį ir ne mažesnę kaip trejų metų vadovaujamo darbo patirtį. Kai prieš kelerius metus buvo skelbiamas priešpaskutinis konkursas į šias pareigas, reikalauta tik trejų darbo administravimo srityje patirties.

Negana to, žiniasklaida tuomet rašė, kad dalis direktorių rinkusių komisijos narių buvo arba pavaldūs teisingumo ministrui J.Bernatoniui, arba susiję su socialdemokratais.

Spalio pabaigoje Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba nutarė nepradėti tyrimo dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo

Dėl to į prokurorus spalio pradžioje kreipėsi konservatorius, Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Jo teigimu, ministerijos dokumentai rodo, jog nuo 2003 iki 2016 metų VVTAT vadovo pareigybės aprašymuose reikalauta turėti penkerių metų vadovavimo stažą, tačiau 2016 metais rengtame konkurse ši kartelė vadovui sumažinta iki trejų metų – būtent tiek, kiek patirties turėjo J. Pagojus.

„Informacija leidžia manyti, kad siekiant bet kokia kaina prieš rinkimus užimti svarbios institucijos vadovo kėdę, galėjo būti klastojami oficialūs dokumentai, padirbinėjami pareigūnų parašai“, – tuomet teigė V. Benkunskas.

Teisingumo ministru netapęs J. Pagojus turėtų likti VTTAT direktoriaus poste, tačiau nežinia, ar ilgai. Paskirtasis ministras Saulius Skvernelis trečiadienį sakė, kad J.Pagojaus likimą turėtų spręsti naujasis teisingumo ministras.