Lietuvoje

2021.12.09 10:51

Morkūnaitė-Mikulėnienė: kai kuriems frakcijos kolegoms kyla klausimų dėl tolesnio Pavilionio likimo

atnaujinta 14.19
Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA, LRT.lt, BNS2021.12.09 10:51

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pripažįsta, kad kai kuriems frakcijos kolegoms kyla klausimų dėl tolesnio Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininko Žygimantas Pavilionio likimo šiose pareigose. Pastarasis po savo siųstų klausimų prezidento vyriausiajai patarėjai Astai Skaisgirytei bei viešų pareiškimų, esą patarėja kiršina prezidentą su užsienio reikalų ministru, susilaukė Prezidento kanceliarijos kanclerės rašto.

Šį raštą, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl to, ar Ž. Pavilionis nelaužo duotos Seimo nario priesaikos, Prezidento kanceliarija išsiuntė ir Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

„Nėra turbūt pats išmintingiausias veikimas, kaip kolega Ž. Pavilionis siekia spręsti vienus ar kitus klausimus. Nepaisant to, kad kai kurie klausimai gal ir kelia abejonių, ir parlamentaras gal ir turi teisę užduoti jam rūpimus klausimus. Tačiau pasirinktas būdas ir retorika ir kiti dalykai, jie tokie apsunkinantys turbūt ir sklandesnį, ir rezultatyvesnį darbą“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD frakcijos seniūnė teigia, kad kol kas konkretaus aptarimo, ar Ž. Pavilionis gali toliau eiti Užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigas, nebuvo. Vis tik politikė pripažįsta, kad kai kuriems frakcijos kolegoms klausimų kyla.

„Nėra tokio konkretaus aptarimo kol kas. Visi, manau, turi savo vertinimus ir nuostatas, tai konkretikos nėra, bet, kad tų klausimų ir pasvarstymų kolegoms kai kuriems kyla, tai taip yra“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Natūralu, kad didelėje frakcijoje yra daug žmonių, daug nuomonių, kai pasikalbėsime, kai turėsime rezultatų, pranešime“, – pridūrė ji.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia asmeniškai mananti, kad Ž. Pavilionio darbas ir požiūris į tarpinstitucinius santykius turėtų būti atsakingesnis.

„Žinome kolegos būdą, visi esame skirtingi ir turbūt netobuli. Kai kuriuos dalykus darome labai gerai, kai kur turbūt pritrūksta kažko. Tai iki šiol, mano galva, komiteto darbas yra pakankamai sklandus. Bet jeigu yra polinkis kartotis tokio pobūdžio pareiškimams, tai turbūt nėra labai gerai. Matyt, kad mes tų pokalbių turėsime“, – sakė konservatorių frakcijos seniūnė.

Premjerė, URM ministras atsisako komentuoti galimybes Ž. Pavilioniui vadovauti Seimo URK

Premjerė Ingrida Šimonytė ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį atsisakė komentuoti galimybes parlamentarui Ž. Pavilioniui toliau vadovauti Seimo Užsienio reikalų komitetui (URK).

„Susilaikysiu nuo komentarų šiuo klausimu“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

„Nesiimu vertinti niekaip. Šiandien turime išspręsti tikrai kur kas svarbesnį klausimą“, – teigė G. Landsbergis, turėdamas omenyje tebesitęsiantį „Belaruskalij“ trąšų tranzitą per Lietuvą, nepaisant įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei.

Ž. Pavilionis: lieku įsitikinęs, kad ne Ž. Pavilionis yra šiandienos krizės kaltininkas ir ne premjerė

Pats politikas, po pasipylusios kritikos jam, pastebi, jog kone pagrindinė ketvirtadienio problema – Ž. Pavilionis.

„Į A. Skaisgirytę kreipiausi asmeniškai, neviešindamas klausimų, siekdamas išsiaiškinti, o ne pulti. Pastebėkime, kad ir šiandien diskutuojame nematę klausimų, remiamės prezidentūros interpretacija. Artimiausiu metu, pasistengsiu ramiai paaiškinti klausimų esmę ir kodėl jie buvo užduoti“, – socialinėje erdvėje rašo politikas.

Pasak jo, ketvirtadienį, anot Ž. Pavilionio, kritikos sulaukė visi jo veiksmai, o tai politikui – skaudu.

„Šiandien buvau kritikuotas, kad mano veiksmai, mano kalbėjimas sukėlė dabartinę krizę dėl sankcijų įgyvendinimo. Neslėpsiu, tikrai buvo skaudu iš kai kurių bendražygių girdėti tokius asmeninius priekaištus. Lieku įsitikinęs, kad ne Ž. Pavilionis yra šiandienos krizės kaltininkas ir ne premjerė, o tie asmenys, kurie per keturis mėnesius negebėjo surasti sprendimų dėl sankcijų, ir šiandien jų desperatiškai ieško. Sankcijos turės būti įgyvendintos, nes jei mes to nepadarysime, tai JAV jas įgyvendins sankcionuodamos Lietuvos geležinkelius. Ir nesutiksiu, su kai kurių kolegų išsakyta nuomone, jog geležinkelio pelnai yra ne mažiau svarbūs nei strateginė partnerystė su JAV.

Žinoma, nesutiksiu būti paverstas kaltu už kitų kaltes. Todėl iš tiesų siūlyčiau susitelkti ties problemų sprendimu, o ne veiksmais, naudingais mūsų priešams“, – rašo Ž. Pavilionis.

ELTA primena, kad Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Ž. Pavilionis ir Seimo Etikos ir procedūrų komisija gavo Prezidentūros raštą, kuriame akcentuojamas netinkamas bendravimas su prezidento vyriausiąja patarėja Asta Skaisgiryte.

Kaip tvirtinama Prezidento kanceliarijos vadovės Agilos Barzdienės pasirašytame rašte, klausimų kelia ne tik Ž. Pavilionio viešai skleidžiama „išgalvota informacija“ apie A. Skaisgirytę, bet ir Prezidentūrą pasiekiantys parlamentaro pasirašyti raštai. Juose, kaip teigia Prezidentūra, konservatorius įsakmiai, be jokio teisinio pagrindo reikalauja A. Skaisgirytę atsakyti į dešimtis klausimų ar vykdyti įvairias pateiktas užduotis.

Kanceliarijos teigimu, tokia Ž. Pavilionio veikla primena psichologinį spaudimą vyriausiajai patarėjai ir kelia rimtą susirūpinimą dėl to, ar Seimo narys nelaužo duotos Seimo nario priesaikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt